کد خبر: 117577 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان خبر داد:

در سال گذشته یک‌هزار و ۹۱۰ حادثه در محیط‌های کاری استان اصفهان رخ داده است که از این تعداد ۱۹۹ مورد منجر به قطع عضو، ۸۸ مورد منجر به فوت و یک‌هزار و ۶۳۳ مورد از کارافتادگی بوده است.

ایلنا: در سال گذشته یک‌هزار و ۹۱۰ حادثه در محیط‌های کاری استان اصفهان رخ داده است که از این تعداد ۱۹۹ مورد منجر به قطع عضو، ۸۸ مورد منجر به فوت و یک‌هزار و ۶۳۳ مورد از کارافتادگی بوده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، قائم مقام وزیر و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان در مراسم رونمایی از گواهینامه تائید صلاحیت ایمنی پیمانکاران با بیان این آمار، اظهار داشت: اصلی‌ترین و مهم‌ترین بخش کار، نیروی انسانی است که اگر به حوادثکار توجه نشود به معنای هدر رفت منابع است.
غلامعلی قادری با بیان اینکه اداره کل تعاون استان اصفهان تنها ۶۸ بازرس کار در اختیار دارد که این تعداد برای حجم بالای واحد‌ها و کارگاه‌های استان بسیار اندک است ادامه داد: در اصفهان با واقع شدن در مرکز کشور و با داشتن بیش از هشت هزار واحد صنعتی این حق وجود دارد که پیش از ایجاد هر صنعتی مطالعات ایمنی آن انجام شود.
وی با اشاره به اینکه در این مراسم به ۲۴ پیمانکار گواهینامه تائید صلاحیت ایمنی کار اهدا می‌شود گفت: پرونده ۳۰ پیمانکار دیگر نیز در دست بررسی است.
قادری با تاکید بر آموزش در زمینه ایمنی گفت: این موضوع نیاز به همکاری دستگاه‌های اجرایی دارد و باید مجموعه‌ای با عنوان تحقیقات ایمنی کار در استان راه اندازی شود.

استان اصفهان اصفهان دستگاه های اجرایی فوت کار و رفاه اجتماعی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی نیروی انسانی استان حادثه محیط
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر