کد خبر: 117666 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان مطرح کرد:

اصفهان دارای کارخانجات طلاسازی متعددی است و سالانه بیش از ۷۰۰ میلیون دلارصادرات استان را تشکیل می دهد متاسفانه به دلیل یک مصوبه بانک مرکزی در سال گذشته این عدد در پایین ترین سطح ممکن قرارگرفت.

ایلنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان رتبه چهارمی استان اصفهان را با وجود کاهش شدید صادرات مصنوعات طلا؛ قابل توجه دانست و گفت: در صورت اضافه شدن مصنوعات طلا امسال رتبه صادراتی استان دو پله صعود خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، مظفر انصاری اعزام و پذیرش هیئت‌های تجاری را یکی از ابزارهای مهم توسعه تجارت خارجی دانست و افزود: اختصاص اعتبارات دولتی در این زمینه می‌تواند به تقویت تجارت استان کمک کند.

وی با اشاره به انتخاب ۲۰ صادرکننده برگزیده استان اصفهان در سال ۹۲ گفت: از میان ۶۷ صادرکننده که در سایت سازمان توسعه تجارت ثبت نام کردند تعداد ۳ صادرکننده نمونه ملی، ۲۰ صادرکننده برگزیده، ۱۳ صادرکننده قابل تقدیر و سه خادم صادرات مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از بدهی دوساله دولت به صادرکنندگان در پرداخت جوایز صادراتی خبر داد و اظهار داشت: تصمیمات ملی را باید به گونه‌ای اتخاذ کرد که سایرراهکار‌ها نیز تجربه شود و ممنوعیت صادرات طلا در آخرین مرحله قرار گیرد؛ نه اینکه به عنوان تصمیم اول اتخاذ شود.

استان اصفهان اصفهان بانک مرکزی تجارت دولت رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان توسعه اعزام طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر