کد خبر: 117667 A

قائم مقام دبیر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان تاکید کرد:

ناتمام ماندن سفر امام حسین(ع) در مکه برای احیا امر به معروف و نهی از منکر انجام گرفت.

ایلنا: حجت الاسلام مجتبی اخوان با اشاره به اینکه هفته اول ماه محرم، هفته احیا امر به معروف نامیده می‌شود گفت: هفته احیا نمادی است برای تمام هفته‌ها و تنها در یک هفته خلاصه نمی‌شود‌‌ همان طور که گفته می‌شود «کل الارض کربلا و کل یوم عاشورا» لذا امر به معروف و نهی از منکر نیز نباید تنها در یک هفته خلاصه شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان؛ وی اظهار داشت: آدمی می‌تواند در لحظه جزئی از جبهه حق یا باطل باشد، اگر خود را درجبهه حق یافت باید به حق عمل کند وتا بتوان باطل را از میان برداشت.

حجت الاسلام اخوان با بیان اینکه تمامی جزئیات حادثه عاشورا نشانه امر به معروف و نهی از منکر است افزود: توجه به خانواده، توجه به نیروی انسانی، حفظ نیروی انسانی، پیام‌های سفر امام حسین(ع) از مکه تا کربلاست.

وی تصریح کرد: احیا امر به معروف و نهی از منکر وظیفه هر مسلمانی است و این ستاد وظیفه فرهنگ سازی در این امر مهم رابرعهده دارد تا دیگر مردم نسبت به دیدن منکرات بی‌تفاوت نباشند.

قائم مقام دبیر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی براینکه مهم‌ترین دغدغه ستاد احیا چیست؟ گفت: امر به معروف و نهی از منکر دارای چند سطح است: احیا امر به معروف در سطح حکومت، درسطح مردم و حکومت، حکومت و مردم و همچنین ارتباطات مردم و مردم، که اگر امر به معروف و نهی از منکر در تمام این زمینه‌ها به درستی اجرا شود مهم‌ترین اهداف این ستاد به نتیجه خواهد رسید.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قرار است این ستاد به عنوان وزارت خانه در کشور شناخته شود؟ تصریح کرد: در حال حاضر این ستاد زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری مشغول فعالیت است و کمسیون فرهنگی مجلس در حال رسیدگی به این موضوع است و تصمیم در مورد تبدیل شدن این ستاد به وزارتخانه به عهده مجلس شورای اسلامی است.

حجت الاسلام میثم ریاحی معاون فرهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز در ادامه با اشاره به اینکه شعار هفته احیا امر به معروف و نهی از منکر «تذکر لسان - ترویج نقدپذیری» است، عناوین روزهای این هفته را اینچنین شرح داد:

اول محرم: عاشورای حسینی - فرهنگ عمومی

دوم محرم: جامعه آرمانی - نقد پذیری

سوم محرم: قانون مداری - امر به معروف و نهی از منکر

چهارم محرم: حکومت مهدوی - امر به معروف و نهی از منکر

پنجم محرم: نظارت ملی - مشارکت همگانی

ششم محرم: تذکر لسانی - عزت اجتماعی

و هفتم محرم: پیام عاشورایی - عفاف اجتماعی

وی همچنین برنامه‌های این ستاد در هفته احیا امر به معروف و نهی از منکر را همایش اصناف باحضور شورای اصناف، گردهمایی هیئات مذهبی در گلستان شهدا، قرائت بیانیه هفته امر به معروف در نماز جمعه، سخنرانی دبیران ستاد احیا پیش ازخطبه‌های نماز جمعه، زدن زنگ امر به معروف و نهی از منکر در مدارس، همایش پیشگیری از وقوع جرم برای نیروهای انتظامی اعلام کرد.

وی همچنین افزود: با هماهنگی‌های انجام شده با صداو سیما در تدارک ساخت برنامه‌های یک تا سه دقیقه‌ای با عنوان پیام مهربانی در مورد امر به معروف و نهی از منکر هستیم که این کار می‌تواند تاثیر زیادی در احیا این امر مهم الهی در بین مردم داشته باشد.

استان اصفهان امام حسین امر به معروف و نهی از منکر پیشگیری از وقوع جرم جامعه دفتر مقام معظم رهبری عاشورا کربلا معاون نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر