کد خبر: 121566 A

بیانیه رئیس حوزه علمیه اصفهان به مناسبت پنجمین کنگره بزرگداشت ٢٨۴ شهید ذوب آهن اصفهان؛

شهادت عطیه خاص الهی به بندگان مقرب و پاکیزه خداوند برای بندگان خالص شده‌ای است که از تمام تعلقات مادی خود را‌‌ رها ساخته‌اند و از اسارت تمنیات و آرزوهای دنیایی آزاد گشته‌اند.

ایلنا: بیانیهٔ رئیس حوزه علمیه اصفهان در مراسم بزرگداشت شهدای ذوب آهن اصفهان قرائت شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان؛ در متن این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
شهادت عطیه خاص الهی به بندگان مقرب و پاکیزه خداوند متعال است. بندگان خالص شده‌ای که از تمام تعلقات مادی خود را‌‌ رها ساخته‌اند و از اسارت تمنیات و آرزوهای دنیایی آزاد گشته‌اند، بدین سبب، شهادت نه فنا و اتمام کار آنان که عین بقا و آغاز حیات طیبه‌ای است که خداوند مهربان به آنان عطا نموده است.

زبان و بیان ما عاجز است که واقعیت شهادت و عظمت قدسی و روحانی آن را چنان که هست، ترسیم نماید، اما دریافت و درک پیام شهید و شهادت، وظیفه اصلی و مسئولیت خطیر بازماندگان از این قافله ملکوتی است. آنان که با فوز عظیم شهادت رفتند و به وصال و قرب خداوند سبحاندست یافتند، بر عهد و پیمان الهی خویش وفا کردند و آنان که از این فوز عظیم بازمانده‌اند به گفته قرن کریم باید منتظر بمانند و عهد و پیمان خویش را تغییر ندهند.

رئیس حوزه علمیه اصفهان در این پیام اظهار داشته است: اگر شهیدان عزیز والامقام از صدر اسلام و صدر بشریت تا به امروز، جان‌های مطهر و مبارک خود را بر سر حراست و صیانت از آرمان‌های متعالی انسانیت گذارده‌اند واگر آنان رفتند تا حیات طیبه انسان تضمین شود و آدمیان با رهایی از سلطه هوای نفس و قید دشمنان بشریت، زندگی کنند و آنان رفتند تا دین و ایمان و عبودیت و عدالت در جامعه انسانی، سر پا بماند، پس امروز وظیفه سنگین ما و شما، حفظ و پاسداری از همین آرمان‌های بزرگ و حیات بخش و انسان‌ساز است، اگر برای احیا و رشد این ارزش‌های عمیق الهی و انسانی، تلاش و کوشش کردیم در نزد خدا و انبیا و اولیا و شهدای عزیز رو سفید هستیم و اگر از ارزش‌های متعالی رو گردان شدیم، چرب و شیرین دنیا و مطامع آن ما را به سمت خود می‌کشاند.

فراموش نکنیم که به گفته بلند امیرمومنان، دین و فرمان خداوند را برپا ندارد جز آن کسی که در بیان و اجرای حق مدارا نکند و اهل سازش کاری و خوار گشتن در برابر شیطان‌های درون و برون نباشد و پیرو آرزوهای باطل نشود و در پی طمع‌ها و حرص‌های مادی نتازد. از خداوند متعال توفیق التزام به این بیان نوران و درک پیام والای شهیدان را مسئلت می‌کنیم.

اصفهان جامعه حوزه علمیه دین ذوب آهن رشد شهادت اسلام خداوند بندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر