کد خبر: 121618 A

فرمانده انتظامی استان اصفهان خبر داد:

فرمانده انتظامی استان اصفهان از انهدام اعضای باندی ۱۰ نفره که اقدام به سرقت‌های خشن از افراد کهنسال می‌کردند خبر داد و گفت: بیش از سه میلیارد ریال اموال مسروقه از سارقان کشف شده است.

ایلنا: فرمانده انتظامی استان اصفهان از انهدام اعضای باندی ۱۰ نفره که اقدام به سرقت‌های خشن از افراد کهنسال می‌کردند خبر داد و گفت: بیش از سه میلیارد ریال اموال مسروقه از سارقان کشف شده است.
به گزارش ایلنا از اصفهان، سردار «عبد الرضا آقاخانی» با بیان این مطلب اظهار داشت: به دنبال شکایاتی از سوی شهروندان مبنی بر سرقت‌های توام با خشونت از افراد پیر و کهنسالی که به تنهایی زندگی می‌کنند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: تیم‌های ویژه‌ای در این زمینه مسئولیت رسیدگی به این پرونده را برعهده گرفتند و تحقیقات خود را با ظرافت و دقت خاصی انجام دادند که در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد سارقان ۱۰ نفر هستند که در بین آن‌ها نیز تعدادی زن وجود دارد.
این مقام مسئول در خصوص نحوه سرقت این باند گفت: ابتدا زنان با طرفندی خاص با زنان پیر و کهنسالی که به تنهایی زندگی می‌کردند ارتباط برقرار کرده و پس از وارد شدن به منزل آن‌ها سایر اعضای باند را با خبر کرده و آن‌ها نیز با بستن دست و پا و دهان مالباختگان اقدام به سرقت اموال، وجوه نقد و طلاجات آن‌ها می‌کردند.
وی بیان داشت: خشونت این سارقان به حدی بود که در برخی از سرقت‌ها برای اینکه از مکان وجوه و طلا‌ها اطلاع پیدا کنند حتی اقدام به کتک زدن طعمه‌های خود می‌کردند.
فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: سرانجام با انجام تحقیقات وسیع و گسترده می‌دانی و استفاده از اطلاعات به دست آمده از مالباختگان، هویت سارقان به دست آمده و اعضای این باند که ۱۰ نفر شامل شش مرد و چهار زن بودند در چندین عملیات جداگانه و حساب شده دستگیر شدند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه بیش از سه میلیارد ریال اموال مسروقه از مخفیگاه سارقان به دست آمده است گفت: دستگیر شدگان با اعتراف به بزه انتسابی خود به ۱۰ فقره سرقت توام با خشونت از افراد کهنسال در شهر اصفهان اقرار کردند.
سردار آقاخانی خاطر نشان کرد: در این خصوص پرونده تشکیل و متهمان دستگیر شده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شدند تا به مجازات اعمال مجرمانه و غیر انسانی خود برسند.
فرمانده انتظامی استان اصفهان در پایان به منظور پیشگیری از بروز این گونه سرقت‌ها از فرزندان افراد کهنسال خواست تا نگذارند پدران و مادرانشان به تنهایی زندگی کنند و همیشه مراقب حال آن‌ها باشند.
سردار آقاخانی گفت: توصیه پلیس به افراد کهنسالی که به تنهایی زندگی می‌کنند این است که از نگهداری وجوه نقد و طلاجات زیاد در منزل خود خودداری کرده و از بازگو کردن اطلاعاتی در باره میزان وجوه، حساب پس انداز و طلاهای خود به افراد غریبه بپرهیزند و در منازل خود را به روی هر کسی باز نکرده و در صورت مشکوک شدن به افراد سریعاً موضوع را با شماره تلفن ۱۱۰ مرکز فوریت‌های پلیس در میان بگذارند.

استان اصفهان اصفهان پلیس آگاهی خشونت زنان سرقت شماره تلفن فرمانده انتظامی استان افراد طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر