کد خبر: 122034 A

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان در نشست خبری خبر داد:

برای نیروی انتظامی پس از مواد مخدر، برخورد با سارقان جزء اولویتهای کاری به شمار می آید که با رشد ۱۸ درصدی همراه بوده است.

ایلنا: برای نیروی انتظامی پس از مواد مخدر، برخورد با سارقان جزء اولویتهای کاری به شمار می‌آید که با رشد ۱۸ درصدی همراه بوده است. فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: در ماه مهر و نیمه نخست آبان ماه سال جاری، با هوشیاری نیروی انتظامی، سارقان اصفهان، سخت‌ترین و سیاه‌ترین روز‌ها را پشت سر گذاشتند.
به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان؛ سردارعبدالرضا آقاخانی، با اشاره به اینکه بیش از ۲۰۰ مورد سرقت که امنیت مردم را به خطر انداخته بود شناسایی و عوامل آن دستگیر شدندگفت: ۳ مورد از این سرقت‌ها مانند باند سرقت اهشام، باند سرقت محموله‌ها و باند سرقت از کهنسالان برای پلیس اصفهان اهمیت بسیاری داشت که با هوشیاری پلیس اعضای این باند‌ها دستگیر شدند.
وی افزود: یکی از دغدغه‌های مردم برخورد با معتادان بود که نیروی انتظامی با اجرای ۲۶ طرح پاکسازی افزایش برخوردی ۳۷ درصدی داشته است.
فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه پلیس در مهر ماه و نیمه اول آبان ۹۲ در برخورد با جرایم خشن، رشد ۱۳درصدی داشته افزود: این فرماندهی در برخورد با قاچاقچیان کالا، قاچاق دارو، سوخت، البسه خارجی و سیگار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: در این مدت بیش از ۸۵ باند سرقت خودرو کشف و عاملان آن دستگیر شده‌اند که در این بین خودروهای پژو پارس، GLX و پراید بیشترین مورد سرقت را داشته‌اند.
سردار آقا خانی در رابطه با برخورد با سوداگران مرگ در این مدت تصریح کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر استان بیش از ۴ تن مواد مخدر را کشف و ضبط کرده است.
وی اظهار داشت: در مهر سال جاری، ۶ هزار و ۹۷۲ تماس تلفنی، با سامانه ۱۹۷ برقرار شده است و در این مدت ما شاهد کاهش چشمگیر تخلفات رانندگی بوده‌ایم و تنها مورد افزایش تخلف مربوط به موضوع دودزابودن وسایل نقلیه می‌باشد که می‌بایستی با همکاری مردم و همت سازمان‌های مربوطه این مورد نیز کاهش پیدا کند.
فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان همچنین از راه اندازی خط ۱۲۰ برای ارتباط مردم با راهنمایی و رانندگی در آینده نزدیک خبر داد.
وی با اشاره به خدمات تلفنی پلیس به مردم اظهار داشت: در مهر ماه، ۱۳۰ هزار تماس مردمی با پلیس ۱۱۰ ثبت شده که از این بین بیش از ۹۳ هزار تماس، مربوط به ماموریت‌های عملیاتی، ۲۱۴ مورد مشاوره انتظامی و ۹۶ مورد مشاوره مددکاری بوده است.
سردار آقا خانی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه برنامه نیروی انتظامی برای برخورد با چایخانه‌ها و عرضه قلیان در آن‌ها چه برنامه‌ای دارد، گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر بیش از ۵۰۰ قهوه خانه در سطح استان فعال می‌باشند، اولین قدم برای رفع معضل قلیان تبدیل چایخانه‌های دارای مجوز به سفره خانه‌های سنتی است و حذف کردن چایخانه‌های بدون مجوز است و در ‌‌نهایت پلیس با افرادی که چهره پارک‌ها و اماکن عمومی را با دود قلیان آلوده می‌کنند برخورد خواهد کرد.
فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان در پایان از مردم درخواست کرد توصیه‌های پلیس را جدی بگیرند و موارد زیر را رعایت کنند:
• با توجه به در پیش بودن فصل زمستان مردم در رابطه با تردد خودرو‌ها در جاده‌های بین استانی دقت لازم را داشته باشند.
• از پاسخگویی به مامورانی که کارت شناسایی و یا حکم ماموریت و مجوز رسمی به همراه ندارند اجتناب کنند.
• تا حد امکان از همراه داشتن زیورآلات با ارزش به وسیله اطفال جلوگیری شود.
• با توجه به اینکه سرقت از خانه‌های کهنسالان افزایش یافته، مردم در مراقبت و حفظ امنیت کهنسالان خود مراقبت بیشتری انجام دهند.
• از قرار دادن وسایل و تجهیزات با ارزش در خودرو خودداری شود.

استان اصفهان پلیس مبارزه با مواد مخدر دارو رشد سرقت قاچاق قهوه کشف و ضبط مواد مخدر نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر