کد خبر: 122980 A

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان خبر داد:

با مکانیزه شدن ایستگاه‌های دوچرخه، شهروندان می‌توانند با استفاده از کارت هوشمند حمل و نقل(اصفهان کارت) دوچرخه را از ایستگاه مبدا تحویل گرفته و بعد از سفر شهری دوچرخه را به ایستگاه‌های نزدیک به ایستگاه مقصد تحویل دهند.

ایلنا: با مکانیزه شدن ایستگاه‌های دوچرخه، شهروندان می‌توانند با استفاده از کارت هوشمند حمل و نقل(اصفهان کارت) دوچرخه را از ایستگاه مبدا تحویل گرفته و بعد از سفر شهری دوچرخه را به ایستگاه‌های نزدیک به ایستگاه مقصد تحویل دهند.
به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان؛ معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه مکانیزه نبودن تحویل دوچرخه از ایستگاه مبدا به ایستگاه‌های دیگر، تعداد استفاده کنندگان از دوچرخه را محدود می‌کرد اذعان داشت: در سطح شهر اصفهان ۳۰ ایستگاه دوچرخه راه اندازی شده که هزینه نگهداری این ایستگاه‌ها در سال یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.
مصطفی نوریان با بیان اینکه تعداد دستگاه‌های مکانیزه دوچرخه در آینده نزدیک به۵۰ ایستگاه خواهد رسید تصریح کرد: راه اندازی ایستگاه‌های دوچرخه در نقاط مختلف شهر با هدف تشویق شهروندان به استفاده از وسائل حمل و نقل پاک، کاهش آلودگی هوا و صوتی و کاهش مصرف سوخت انجام شد.
نوریان با تاکید بر اینکه فرهنگ سازی و اطلاع‌رسانی در رسانه‌ها جهت ترویج و توسعه دوچرخه سواری از الزامات موثر در ارتقای فرهگ دوچرخه سواری در این کلان شهر است ادامه داد: لازم است همشریان ضمن رعایت نکات ایمنی، در حفظ و نگهداری دوچرخه‌ها کوشا باشند و رانندگان به حقوق دوچرخه سواران در سطح معابر شهری احترام بگذارند.

آلودگی هوا اصفهان ترافیک حقوق حمل و نقل دوچرخه سواری رسانه شهرداری فرهنگ سازی کلان شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر