کد خبر: 123122 A

مدیر امور کتابخانه ها و مطالعه سراهای استان اصفهان:

مدیر امور کتابخانه ها و مطالعه سراهای شهرداری اصفهان گفت: نباید کتاب و کتابخوانی را در یک هفته دید و با آن مناسبتی برخورد کرد.

ایلنا: مدیر امور کتابخانه‌ها و مطالعه‌سراهای شهرداری اصفهان گفت: نباید کتاب و کتابخوانی را در یک هفته دید و با آن مناسبتی برخورد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، امیرحسین ماه آورپوربا اعلام این مطلب گفت: ‌البته این فرهنگ باید در همه لایه‌های جامعه تسری داده شود و به نقطه‌ای برسیم که کتاب، کتابخوانی و کتابخانه را برای تمام فصول ببینیم و البته برای دستیابی به این نقطه همت و همدلی همه دستگاه‌ها نیاز است و باید با یک برنامه ریزی درست و نقشه دقیق حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه علامه طباطبایی در المیزان می‌فرماید «اگرانسان‌ها در مقطع حال تکلیف خود را درست انجام دهند در مقام بعدی دچار تردید نمی‌شوند» گفت: خوشبختانه ما در کشوری هستیم که انقلاب اسلامی آن برپایه اندیشه و فکر است و در دنیای امروزه بقای نظام در گروی رشد فکری مردم است، نه مثل غرب بر پایه توسعه و رشد رستوران‌ها و فروشگاه‌ها، پس به همین دلیل لازم است به همین میزان هم کتاب فروشی داشته باشیم وبه این راهبرداصلی ترویج کتاب خوانی است.

ماه آورپور در تشریح این مطلب افزود: باید کتاب فروش‌ها در سطح شهر گسترده شوند و هر چند کمک به ناشران اهمیت دارد اما باید ویترین‌های خوب برای تهیه کتاب مردم ایجاد کنیم وبرای ترویج این فرهنگ با جدیت بیشتری گام برداریم.

استان اصفهان اصفهان انقلاب اسلامی جامعه رستوران ها رشد شهرداری مدیر امور کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر