کد خبر: 123947 A

مشاور سرمایه گذاری استاندار اصفهان در هفتمین جلسه کمیسیون آموزش اتاق بازرگانی اصفهان تاکید کرد:

اوایل بهمن ماه سال جاری همایش شناسایی چالش های صنعت در ارتباط با آلایندهای محیط زیست و معرفی این آلایندها به مراکز تحقیقاتی برای یافتن راه حل مناسب و معرفی استاندارد های بین المللی زیست محیطی و کاربرد آن در کشورهای پیشرفته صنعتی در اصفهان برگزار می شود. این همایش برای مقایسه با وضعیت فعلی صنعت کشور ایران ومعرفی فناوریهای پیشرفته است.

ایلنا: عضو کمیسیون آموزش اتاق بازرگانی اصفهان در هفتمین جلسه کمیسیون آموزش اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به برگزاری این همایش گفت: برگزاری همایش شناسایی چالش‌های صنعت در ارتباط با آلایندهای محیط زیست و معرفی این آلایند‌ها به مراکز تحقیقاتی برای یافتن راه حل مناسب است که این همایش در اوایل بهمن ماه سال جاری در اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان؛ گوهریان با اشاره به اینکه این همایش با حضور ریاست سازمان محیط زیست کشور برگزار می‌شود ادامه داد: معرفی استاندارد‌های بین المللی زیست محیطی و کاربرد آن در کشورهای پیشرفته صنعتی برای مقایسه با وضعیت فعلی صنعت کشور ایران و معرفی فناوری‌های پیشرفته از دیگر بخش‌های این همایش است.

وی برقراری ارتباط موثر بین دانشگاه، شرکتهای دانش بنیان و واحدهای صنعتی رامهم‌ترین نیاز بخش پژوهش دانست و گفت: پژوهشی راهبردی کمیسیون آموزش اتاق اصفهان تلاش کرده است که حلقه‌ها مفقوده آن موضوع را به هم متصل کند.

وی افزود: ازدیگر نیازهای بخش صنعت ومعدن داشتن مدیران با حداقل شرایط استاندارد مدیریتی است که کارخانجات از این حیثدر مضیقه می‌باشند و لازم است یک سازمانی و یا مرکز آموزشی این وظیفه را بعهده بگیرد و کارش تنها تربیت مدیر برای بخش صنعت و معدن و تجارت باشد.

وی معرفی واحدهای تولیدی موفق در کاهش آلایندهای محیطی را از دیگر اهداف این همایش برشمرد و گفت: با توجه به اینکه برگزاری دوره‌های کارگاهی می‌تواند به انتقال مفاهیم کارآفرینی کمک کند در نظر داریم دوره آموزشی آغاز یک کسب و کار(start up) را در اتاق اصفهان برگزاز کنیم.

محمد گوهریان ادامه داد: استاندارد در همه بخش‌های کالا و خدمات تعیین شده است و لی در بخش مدیریت هنوز معیار مشخصی برای انتخاب مدیران با استاندارد معین نشده است.

رییس هیت مدیره یک شرکت تجاری سازی اختراعات نیزدر این جلسه گفت: مهم‌ترین کار این شرکت شناخت فناوری بر اساس اطلاعات واقعی و معرفی به سرمایه گذاران مطمن و قابل اعتماد است از دیگر مواردی که شرکت بدان توجه ویژه‌ای دارد عبارتند از ارزش گذاری سهام و دانش فنی و کشف ایده هاییکه قابل سرمایه گذاری است.

مسعود باطنی تاکید کرد: جمع آوری ایده برای سرمایه گذاری خیلی مهم است بنیاد ملی نخبگان کشور قراردادی را با شرکت منعقد کرده که ایده‌های جمع آوری شده را راست آزمایی کند که در این راستا ۴۳۰ مورد ایده معرفی شده است که پس از بررسی‌های کار‌شناسی فقط ۲۰ مورد از این تعداد قابلیت اجرا داشته است.

مشاور سرمایه گذاری استاندار اصفهان نیز توجه به نظارت مداوم ومستمر سازمان حفاظت محیط زیست در بخش صنعت ومعدن و کنترل آلایند‌ها وبرخورد با صنایع متخلف و صدور جریمه‌های سنگین برای آن‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: پیشنهاد می‌کنیم با این سازمان نیز جلساتی برگزار شود و لیست صنایع آلوده کننده محیط زیست از این سازمان اخذ و با آن‌ها برای مشارکت در این همایش و هم رفع مشکلاتشان مذاکره شود.

پرویز اخوان؛ در بخش دیگری از سخنان گفت: شیوه و روش‌های مدیریت در زمانهاو در شرایط مختلف کاملاً با هم فرق می‌کند و نمی‌توان این شیوه‌ها را به عنوان یک متدولوژی و یک روش متداول به نسل جوان و یا نسل آینده معرفی کرد.

وی اضافه کرد: آموزش متقاضیان کارت عضویت باشگاه آموزش از طریق MOBILE LEARNINGو استقرار سیستم پخش همزمان همایش‌های اتاق اصفهان در سراسر کشور ودنیا از جمله این پیشنهادات است.

وی گفت: کلیه درخواست‌های برگزرای همایش‌های آموزشی در کمیته آموزش وبهره وری اتاق بررسی و در صورت تایید توانمندیهای مراکز آموزشی و همسو بودن عناوین دوره‌های آموزشی و همایش‌ها با نیازهای اعضای اتاق تخفیفی در حد۲۰% برای آن در نظر گرفته شد، باستثنای دوره‌ها و همایش‌های تخصصی که برای اولین بار برای اجرا در اصفهان مطرح می‌شود، که پس از تایید کمیته آموزش و بهره وری مرکز آموزش پیشنهاد دهنده از حمایت مادی و معنوی اتاق بهرمند شود.

رییس کمیسیون آموزش و پژوهش‌های کاربردی اتاق بازرگانی اصفهان نیزدر هفتمین جلسه کمیسیون آموزش اتاق اصفهان گفت: جوانان برای حضور موفق در فضای کسب و کار نیازمند آموزش‌های اثربخش هستند.

مرتضی بیشه، از تنظیم کارت باشگاه آموزشی اتاق اصفهان برای علاقه مندان به دوره‌های آموزشی خبر داد و گفت: با توجه به برگزاری همایش‌ها و دوره‌های آموزشی متعدد در اتاق کارت آموزشی برای علاقه مندان صادر می‌شود.

عضو هیات نمایندگان اتاق اصفهان به بررسی ماده ۷۶ قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی اجتماعی مبنی بر شناسایی قوانین مخل تولید توسط اتاق بازرگانی واتاق تعاون و ارایه گزارش به هیات دولت بطور مستمر اشاره کرد و گفت: برای نمونه ۲۷ هزار قانون و ۱۷۰ هزار بخشنامه در زمینه‌های مختلف تصویب و اعلام شده است که اغلب متناقض هم و یا تاریخ گذشته هستند، هدف این است که کار‌شناسان و کمیسیونهای تخصصی اتاق‌های شهرستان‌ها با همکاری تشکلهای اقتصادی روی این موضوعات کار کنند.

استاندارد اصفهان ایران بهره وری زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست سرمایه گذاری صنعت صنعت و معدن محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر