کد خبر: 123965 A

عضو انجمن صنایع همگن نساجی استان اصفهان مطرح کرد:

علیرغم بخشنامه جدید دولت مبنی بر گشایش ال سی‌های ۳۰درصدی اما متاسفانه گشایش اعتبارات اسنادی در بانک‌ها همچنان با مبلغ ۱۰۰ تا ۱۳۰درصد انجام می‌شود و این مصوبه هنوزبه اجرا درنیامده است.

ایلنا: علیرغم بخشنامه جدید دولت مبنی بر گشایش ال سی‌های ۳۰درصدی اما متاسفانه گشایش اعتبارات اسنادی در بانک‌ها همچنان با مبلغ ۱۰۰ تا ۱۳۰درصد انجام می‌شود و این مصوبه هنوزبه اجرا درنیامده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، یک عضو انجمن صنایع همگن نساجی خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با اعلام اینکه گشایش اعتبارات اسنادی در بانک‌ها همچنان با مبلغ ۱۰۰ تا ۱۳۰درصد انجام می‌شود و بخشنامه جدید دولت مبنی بر گشایش ال سی‌های ۳۰درصدی به اجرا درنیامده است گفت: صنایع برای فراهم کردن ال سی‌هایی با مبالغ بالا مجبور می‌شوند به بازار آزاد رو بیاورند و با سود بالایی این مبلغ را تهیه کنند.
عبدالحسین اخوان مقدم با بیان اینکه بعضی بخشنامه‌ها در دولت قبل به صورت غیرکار‌شناسی صادر می‌شد، گفت: در آن زمان یک سال زمان نیاز بود تا هزینه‌های انجام شده به صورت سود به سیستم برگردد.
وی افزود: این در حالی است که در زمان درخواست گشایش اعتبار اسنادی باید ۱۳۰درصد مبلغ کل آن اعتبار را به بانک پرداخت کنند.
وی با اشاره به تاثیرات تحریم‌ها افزود: البته گاهی تاثیرات خودتحریمی‌ها از تحریم‌های خارجی بیشتر است.
این عضو خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان خط قرمز بخش صنعت برای دلار را ۲۵۰۰ تومان عنوان کرد و افزود: همچنین این نرخ نباید از ۴هزار تومان بالا‌تر برود.
اخوان مقدم با ابراز امیدورای نسبت به برنامه‌های دولت جدید، گفت: ارتباط دولت جدید با بخش خصوصی، خانه‌های صنعت، معدن و تجارت و اتاق‌های بازرگانی بسیار خوب است.

استان اصفهان اصفهان بخش خصوصی دلار دولت صنعت صنعت معدن و تجارت نساجی ال گشایش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر