کد خبر: 124082 A

استاندار اصفهان در مراسم صبحگاه مشترک بسیج ادارت کل استان اصفهان تاکید کرد:

همزمان با سالروز تشکیل بسیج مستضعفین؛ صبحگاه مشترک بسیج ادارت کل استان با حضوراستاندار اصفهان، فرماندهان نظامی و انتظامی، روحانیت و مدیران کل و بسیجیان دستگاههای اجرایی استان، در محل استانداری اصفهان برگزار شد.

ایلنا: همزمان با سالروز تشکیل بسیج مستضعفین؛ صبحگاه مشترک بسیج ادارت کل استان با حضوراستاندار اصفهان، فرماندهان نظامی و انتظامی، روحانیت و مدیران کل و بسیجیان دستگاههای اجرایی استان، در محل استانداری اصفهان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا ازاصفهان، استاندار اصفهان در این مراسم با گرامیداشت هفتهٔ بسیج و تبریک پیروزی‌های اخیر هسته‌ای کشور در عرصه‌های بین المللی، در خصوص اهمیت بسیج گفت: دولت تدبیر و امید و مدیریت عالی استان ضمن حمایت از تفکر اصیل بسیجی، بر تلاش برای پیشرفت جامعه اسلامی و خدمت به مردم شهید پرور تاکید می‌نماید.
رسول زرگرپور با تاکید بر اینکه برنامه‌های اجرایی باید در مسیر توسعه فرهنگ بسیجی حرکت کند ادامه داد: حقیقتا اگر بخواهیم مصداق کاملی از ایثار و خلوص و فداکاری و عشق به ذات مقدس حق و اسلام را ارائه دهیم، چه کسی سزاوار‌تر از بسیج و بسیجیان خواهند بود.
رسول زرگرپور، با بیان اینکه رهبر انقلاب بسیج را کلید طلایی حل مشکلات آینده معرفی کرده‌اند، اظهار داشت: کسانی که به سرنوشت این شجره طیبه و میراثگرانقدر آن در حفظ و تداوم انقلاب اسلامی دل بسته‌اند باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.
وی با بیان اینکه «کلید طلایی حل مشکلات آینده» عنوانی تعارفی و یا شعاری در حمایت از بسیج نیست، تصریح کرد: این عنوان تعیین وظیفه‌ای سنگین و رهنمود ی خطیر برای همهٔ بسیجیان است. این عنوان مدالی دیگر در کنار همهٔ مدال‌های ارزشمندی است که بر سینه این نهاد نصب شده و حتی بالا‌تر از عناوین گذشته به نظر می‌رسد.
زرگرپور یادآور شد: دستاوردهای عظیم بسیج، تفکر و فرهنگ بسیجی در عرصه‌های مختلف جهاد نظامی، جهاد علمی، جهاد اقتصادی و جهاد فرهنگی و آنچه که بسیج را خط شکن تمامی میدان‌های دفاع از اسلام و نظام اسلامی و خط سرخ ولایت معرفی نموده است مربوط به گذشته انقلاب اسلامی تاکنون نبوده بلکه این عنوان دلالت بر آن دارد که آینده انقلاب اسلامی نیز به بسیج کرده خورده است.
استاندار اصفهان افزود: برای آنکه بسیج بتواند همچنان محور اصلی برای حل مشکلات آتی نظام اسلامی باشد باید تنوع عرصه‌های حضور بسیج و نهادینه سازی تفکر بسیجی مورد توجه قرار گیرد.
وی با تاکید بر اینکه بسیج دارای یک جهت و یک بُعد و متوجه یک منظور نیست، افزود: بسیج همه کاره است و باید با حضور در همهٔ میدان‌ها پیشرو و پیشتاز باشد.
وی عدم شناخت معنی بسیج را ظلم به این قشر دانست و گفت: برخی تصور می‌کنند بسیج منحصر در سازمان­های نظامی بسیجی است اما بسیج گسترده است و بسیج یک فرهنگ است.
استاندار اصفهان حضور فراگیر، مقتدر و تمام شدنی بسیج بدون وابستگی به پول، عنوان، جاه و جلال و جریانات سیاسی خاص را از ویژگی‌های منحصر به فرد بسیج عنوان کرد و افزود: معیار بسیج بصیرت و ایمان و حرکت در خط نورانی ولایت است.
وی با ابراز خشنودی از اینکه در راستای فرامین فرمانده معظم کل قوا مجموعه‌ای از اقدامات در حوزه‌های مختلف بسیج صورت گرفته است، از تشکیل شبکه‌های طیبه صالحین، امر به معروف و نهی از منکر، بسیج سازندگی و محرومیت زدایی و کارآفرینی، بسیج علمی پژوهشی و تشکیل سازمان‌های بسیج نخبگان و اقشاری و ورزشی و… خبر داد.
وی در ادامه این اقدامات حوزه‌های مختلف بسیج را به عنوان زیرساخت‌های لازم برای توسعه عناصر قدرت آفرین در ساخت درونی نظام اسلامی بسیار موثر دانست.
زرگرپور، نهادینه سازی، جاری و ساری نمودن تفکر، مشی و منش بسیجی در تمامی عرصه‌های تلاش و خدمت رسانی در سطح جامعه را به منظور تحقق این مهم ضروری عنوان کرد و تاکید کرد: مدیران اجرایی در تمامی سطوح استان، توجه و سیاست‌های مدیریتی خود را در راستای همین اصل کلیدی متمرکز نمایند.
استاندار اصفهان افزود: تفکر بسیجی باید رویکرد اصلی تصمیم‌ها باشد و برنامه‌های اجرایی در مسیر تثبیت؛ تعمیق و توسعه فرهنگ بسیجی باشد.
زرگرپور تاکید کرد: تفکر و فرهنگ حاکم بر فضای دستگاه‌های اجرایی و تصمیمات مجموعه مدیریتی استان فارغ از تمامی جهت گیری‌های جناحی و سیاسی باید تفکر و فرهنگ ناب بسیجی برگرفته از فرهنگ اسلام ناب محمدی باشد.
وی در پایان با تاکید بر اینکه مدیران باید در جهت تقویت بنیه نظام اسلامی و خدمت به مردم ایران اسلامی هرچه در تواند دارند، عمل نمایند، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید و مدیریت عالی استان ضمن پشتیبانی و حمایت از تفکر اصیل بسیجی بر تلاش برای پیشرفت همه جانبه جامعه اسلامی و همچنین ‌‌نهایت خدمت به مردم شهید پرور تاکید می‌نماید.

استان اصفهان اصفهان امر به معروف و نهی از منکر بسیج جامعه جامعه اسلامی عشق نخبگان اسلام روحانیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر