کد خبر: 127193 A

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان خبر داد:

مرکز علمی کاربردی دارای قابلیت هایی مانند ایجاد رشته های پودمانی برای داوطلبان در سرتا سراستان و همچنین ایجاد رشته های تحصیلی مانند صوت و قرائت است.

ایلنا: مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی شهرستان تیران و کرون با اعلام این خبر گفت: در استان اصفهان دو دانشگاه علوم قرآنی وجود دارد که ظرفیت‌های خوبی برای استان هستند، اما مرکز علمی کاربردی دارای قابلیت‌هایی مانند ایجاد رشته‌های پودمانی برای داوطلبان در سرتاسر استان و همچنین ایجاد رشته‌های تحصیلی مانند صوت و قرائت است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان؛ حجه الاسلام محمد قطبی افزود: در برخی از شهرستان‌های استان اصفهان اقدامات خوبی درحوزه‌های قرآنی انجام شده است و رشد و بالندگی خوبی در این زمینه داشته‌اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ساماندهی مراکز قرآنی را یکی از مهم‌ترین کارهای این حوزه دانست و خاطر نشان کرد: در اصفهان تا اسفند سال گذشته، ۱۶ موسسه قرآنی به ثبت رسیده بود و اکنون ۸۴ موسسه قرآنی را ثبت کرده‌ایم و امیدوارم این روند سرعت بیشتری پیدا کند.

وی کمبود منابع انسانی متخصص را از مشکلات موسسات قرآنی عنوان کرد و گفت: امیدورام این مشکل با تربیت نیروی متخصص و دارای مهارت توسط مراکز آموزش عالی قرآن و همچنین راه اندازی مرکز علمی کاربردی برطرف شود.

حجه الاسلام قطبی بر اطلاع رسانی و پوشش مناسب اخبار مربوط به فعالیت‌های قرآنی تاکید کرد و افزود: این امر موجب تشویق فعالان قرآنی می‌شود و باعثمی‌شود این افراد احساس هویت نمایند و به مردم معرفی شوند و همچنین منجر به تکریم و تشویق فعالان حوزه قرآن می‌شود.

حجه الاسلام ابوالفضل یعقوبی افزود: براساس این ساختارمقررشد در شهرستان تیران وکرون سه کمیته تخصصی آموزش عمومی، پژوهش و آموزش عالی و فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآن تشکیل شود.

وی افزود: مسوولیت حوزه تخصصی آموزش عمومی به عهده آموزش و پرورش شهرستان، مسوولیت حوزه تخصصی پژوهش و آموزش به عهده حوزه علمیه شهرستان و مسوولیت حوزه تخصصی تبلیغی و ترویجی به عهده اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان تیران و کرون است.

آموزش عالی آموزش و پرورش شهرستان اداره فرهنگ و ارشاد استان اصفهان اصفهان پوشش حوزه علمیه رشد قرآن مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر