کد خبر: 128247 A

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اصفهان خبر داد:

امولسیون‌های قیری یا همان قیر سبز به علت تسریع در انجام عملیات راه سازی و تسهیل در کاربرد همچنین صرفه اقتصادی و عدم آسیب به محیط زیست بهترین گزینه برای آسفالت معابر است.

ایلنا: امولسیون‌های قیری یا‌‌ همان قیر سبز به علت تسریع در انجام عملیات راه سازی و تسهیل در کاربرد همچنین صرفه اقتصادی و عدم آسیب به محیط زیست بهترین گزینه برای آسفالت معابر است.
به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان؛ مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اصفهان با بیان این مطلب گفت: آسفالت معابر فرعی با استفاده از قیرMC انجام می‌شد اما برای استفاده از این قیر نیاز بود که به درجه حرارت ۱۵۰ درجه برسد.
احمدرضایی با بیان اینکه گرم کردن قیرMC علاوه بر نازیبایی شهر، مشکلات زیست محیطی و افزایش آلودگی هوا را به دنبال داشت، افزود: در این راستا آسفالت معابر فرعی با استفاده از قیر امولسیون معروف به قیر سبز انجام می‌شود، که با محیط زیست سازگاری بیشتری دارد.
مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اصفهان به ویژگی‌های قیرامولسیون اشاره و تصریح کرد: استفاده از قیر امولسیون بسیار راحت است، چرا که محلول این نوع قیر آب است که پس از پهن شدن بر روی بستر تبخیر شده و پس از گذشت ۲۰ دقیقه قیر سفت می‌شود.
وی با اشاره به اینکه قیرهای سبز ۴۰ درصد ارزان‌تر از قیرهای MC است، تاکید کرد: امولسیون‌های قیری یا‌‌ همان قیر سبز به علت تسریع در انجام عملیات راه سازی و تسهیل در کاربرد همچنین صرفه اقتصادی و عدم آسیب به محیط زیست در کشورهای پیشرفته مورد استقبال قرار گرفته است.
رضایی اضافه کرد: عدم نیاز به حرارت در زمان استفاده نیز یکی دیگر از مزایای قیر امولسیون است که به سهولت استفاده از این نوع قیر کمک شایانی می‌کند.
رضایی با اشاره به دیگر مزایای قیر امولسیون گفت: به دلیل وجود نفت و دیگر محلول‌ها در قیرهای قبلی خطر اشتعال آن‌ها نیز وجود داشت اما این خطر در قیر امولسیون وجود ندارد.
مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اصفهان عنوان کرد: در حال حاضر آسفالت معابر فرعی مناطق ۲،۱۱ و ۱۵ با استفاده از قیر سبز انجام می‌شود.

آلودگی هوا اصفهان زیست محیطی شهرداری محیط زیست مشکلات نفت آسفالت قیر سبز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر