کد خبر: 128326 A

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان عنوان کرد:

افزایش ساخت و سازهای شهری و به تبع آن تراکم جمعیت باعثشده تا سازمان آتش نشانی اصفهان در حمایت از مدیریت شهری به دنبال راهکار‌ها و شیوه‌های اجرایی مناسب جهت کاهش ضریب آسیب پذیری شهر در مقابل آتش سوزی و حوادثساختمانی باشد.

با توجه به اینکه که شهر اصفهان پس از تهران در رتبه دوم ساخت و ساز کشور قرار گرفته است، لزوم و ضرورت تامین ایمنی در هر دو بخش ایمن سازی و ایمنی ساختمان‌ها بیش از پیش نمایان شده است.
به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان؛ مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اعلام این مطلب اظهار داشت: مرکز آمار ایران اعلام کرده است که در سال ۹۱ پس از شهر تهران، اصفهان با صدور ۲۲ هزار پروانه ساخت و ۲۲۶ هزار واحد مسکونی در رتبه دوم ساختمان سازی قرار گرفته است.
بهزاد بزرگزاد گفت: افزایش ساخت و سازهای شهری و به تبع آن تراکم جمعیت باعثشده تا سازمان آتش نشانی اصفهان در حمایت از مدیریت شهری به دنبال راهکار‌ها و شیوه‌های اجرایی مناسب جهت کاهش ضریب آسیب پذیری شهر در مقابل آتش سوزی و حوادثساختمانی باشد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان تاکید کرد: تدوین و اجرای آیین نامه‌های پیشگیری، محافظت بنا‌ها در برابر حریق و ایجاد و توسعه ایستگاه‌ها و توسعه تدابیر و تعلیمات اطفاء حریق از جمله این راهکار‌هاست.
بزرگزاد ادامه داد: واحد پیشگیری این سازمان با استفاده از کار‌شناسان در مراحل ساخت و ساز در کنار سازندگان بناهای مسکونی، تجاری، صنعتی و عمومی است تا از رعایت کلیه استانداردهای ایمنی در این خصوص اطمینان حاصل کند.
وی اظهار داشت: این سازمان در راستای شعار شهرداری اصفهان جهت ایجاد شهری پایدار در کنار ایجاد تدابیر فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی تلاش کرده است تا ایمنی را که دارای ضریب اهمیت بالایی است را در تمامی حوزه‌های شهری تامین کرده و از سوی دیگر با افزایش ایستگاه‌های آتش نشانی و به روز نگه داشتن تجهیزات خود را برای مواجه با هرگونه حادثه‌ای آماده نگه دارد.

آتش سوزی آتش نشانی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آیین نامه اصفهان اقتصادی و اجتماعی ساخت و ساز سازمان آتش نشانی شهر تهران مرکز آمار ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر