کد خبر: 128567 A

مشاور کمیسیون گردشگری اصفهان تاکید کرد:

با توجه به اینکه امروزه گردشگری به عنوان ابزار دیپلماسی فرهنگی معرفی می شود این صنعت شرایط قابل توجهی را برای کسب رقابت با صنایع دیگر از جمله نفت و خودروسازی دارد.

ایلنا: مشاور کمیسیون گردشگری اصفهان گفت: گردشگری به عنوان صنعتی درآمدزا و اشتغال زا در راستای کاهش فقر و توزیع متوازن درآمد‌ها و زیرساخت‌ها نقش خود را به خوبی مطرح کرده و امروزه با توجه به معرفی آن به عنوان ابزار دیپلماسی فرهنگی نیز شرایط قابل توجهی را برای کسب رقابت با صنایع دیگر از جمله نفت و خودروسازی هموار کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، رشیدی افزود: امروزه نقش گردشگری به عنوان صادرات نامرئی، صنعت سبز، حافظ محیط زیست، حامی فقرا و جامعه محلی برای همگان آشکار شده است.

وی بیان داشت: بر اساس اطلاعات آماری سال ۱۳۹۰کشور، استان‌های مذکور در حدود ۱۶ درصد کل جمعیت کشور و درحدود ۲۱ درصد از کل مساحت ایران را شامل می‌شود.

رشیدی یاداور شد: از تعداد حدود ۳۰۵۰ اقامتگاه رسمی کشور ۵۲۴ اقامتگاه شامل(هتل، هتل آپارتمان و میهمانپذیر) حدود ۱۸ درصد و از تعداد حدود ۲۰۰۰ دفتر خدمات گردشگری تعداد ۳۶۳ دفترخدمات مسافرتی یعنی بالغ بر ۱۹ درصد در ۵ استان همجوار در قلب ایران واقع شده‌اند و این آمار بیانگر اهمیت این منطقه در توسعه گردشگری کشور است.

اشتغال اصفهان ایران جامعه درآمد رقابت صنعت فقر گردشگری نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر