کد خبر: 129182 A

عضو هیات نمایندگان اتاق اصفهان تاکید کرد:

واردات و صادرات به عنوان دو مولفه مهم تجارت خارجی است که بایدبه صورت کارشناسی و با اهداف درازمدت سیاست گذاری شود و به دور از افراط و تفریط باشد.

ایلنا: عضو هیات نمایندگان اتاق اصفهان در سی و چهارمین جلسه هیات نمایندگان اتاق اصفهان تصریح کرد: واردات کالاهای سرمایه‌ای و مواد اولیه را عامل مهم در صادرات کالا و خدمات با ارزش افزوده دانست و گفت: ایجاد محدودیت و یک سویه نگری به موضوع واردات باعثشده بخشی از کالاهای ایرانی نتواند با استفاده از تکنولوژی روز تولید و صادر شود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان؛ سید رسول رنجبران برنامه ریزی منجسم اتاق و کلیه تشکل‌ها اقتصادی برای ارایه پیشنهادات کاربردی برای حل مسایل بنگاههای اقتصادی شد.

رییس اتاق اصفهان با اشاره به تشکیل نشست روسای اتاق‌های بازرگانی منطقه چهار شامل استانهای اصفهان، یزد، چهارمحال بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد و فارس در اتاق اصفهان گفت: در این نشست تقویت و توسعه گردشگری در این منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

«خسرو کسائیان» در بخش دیگری از سخنان خود به شورای گفت‌و‌گو دولت و بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: برخی از مصوبات شورای گفت‌و‌گو اجرایی و برخی نیز اجرا نمی‌شود.

وی افزود: با اینکه شورای گفت‌و‌گو اصفهان در بخش‌های بانکی، مالیاتی، بیمه تامین اجتماعی مصوباتی داشته است ولی سازمان‌های دولتی باید اهتمام جدی تری در اجرای این مصوبات داشته باشند.

نایب رییس اتاق اصفهان در این جلسه خواستار استفاده از ظرفیت‌های تعاملی موجود بین دولت و بخش خصوصی شد.

«محمود اسلامیان» خواستار فعال شدن تشکل‌های اقتصادی در موضوع آب شد و گفت: بحران آب در استان موضوع بسیار مهم است و همه بخش‌های استان باید در این موضوع حساسیت بیشتری داشته باشند.

عضو هیات رییسه اتاق ایران اقتصاد دولتی را مهم‌ترین چالش اقتصاد ایران دانست و گفت: تا اقتصاد ایران از زنجیره اقتصاد دولتی آزاد نشود مشکلات آن حل نمی‌شود.

وی با اشاره به درآمد زایی سالانه ۱۰۰ میلیارد دلاری نفت در اقتصاد کشورسالهای گذشته و موثر نبودن در توسعه اقتصادی کشور گفت: آزاد سازی اقتصاد باید در اولویت دولتمردان قرار گیرد.

عضو هیات نمایندگان اتاق اصفهان در این جلسه پیشنهاد تشکیل شعبه کانون زنان بازرگان ایران در اصفهان را ارایه کرد و گفت: هدف از راه اندازی این کانون توانمند سازی بانوان در عرصه اقتصادی است. وی با اشاره به حضور ۷۰ درصدی بانوان در دانشگاه‌ها گفت: جامعه زنان امروز کشور جویای شغل است و باید این واقعیت از نظر جامعه مورد توجه قرار گیرد.

«زهرا اخوان نسب» اضافه کرد: زنان امروز مانند مردان بار هزینه‌های خانواده را به دوش می‌شکند و باید ساختار و فرهنگ جامعه را برای اشتغال آنان آماده ساخت.

اخوان نسب تعداد شعب کانون زنان را در هشت استان کشور اعلام کرد و گفت: اتاق اصفهان از جمله اتاق‌های بازرگانی است که دارای کمیسیون تخصصی بانوان است و دایر شدن شعبه این کانون می‌تواند به افزایش آگاهی بانوان به فعالیت‌های اقتصادی کمک کند.

اصفهان ایران تجارت خانواده دولت سرمایه کارشناسی مردان واردات سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر