کد خبر: 129284 A

در نشست آشنایی با راهکارهای جدید تامین منابع مالی مطرح شد:

نشست «آشنایی با فرابورس و راهکارهای جدید تامین منابع مالی برای واحدهای صنعتی» با حضور اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان و مدیران شرکت فرابورس کشور برگزار شد.

ایلنا: عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان در این نشست با اشاره به اینکه تولیدکنندگان باید جوانب مختلف فرابورس را بسنجند گفت: با حضور شرکت در فرابورس انتظار‌ها از آن بیشتر می‌شود و باید با برنامه ریزی اقدامات لازم را انجام داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، محمدرضا برکتین با اشاره به لزوم کاربرد روش‌هایی غیر از تسهیلات بانکی برای تامین مالی صنایع، گفت: بورس و فرابورس یکی از بهترین روش‌ها برای تامین مالی واحدهای تولیدی هستند و بسیاری از کسانی که توسعه صنعتی داشته‌اند، این مسیر را طی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه متاسفانه صنعتگران ما بیشتر به تسهیلات بانکی می‌اندیشند، اظهار کرد: در بسیاری از استان‌های کشور، شرکت‌ها از بورس و فرابورس برای تامین سرمایه‌های لازم خود بیشترین بهره را می‌برند اما در استان اصفهان با وجود تعداد زیاد شرکت‌های تولیدی، تعداد کمی از آن‌ها در بورس فعالند.

وی عنوان کرد: با ظرفیت‌هایی که در اصفهان سراغ داریم، بازار سرمایه می‌تواند انرژی موجود در آن را آزاد کند.

در ادامه نشست، مدیر پذیرش شرکت فرابورس گفت: شرکت در فرابورس مزایایی مانند تامین مالی آسان و ارزان، افزایش نقد شوندگی سهام، بهره‌مندی از معافیت مالیاتی، نقل و انتقال سهام به صورت آسان - سریع و کم هزینه، شفافیت و اعتبار قیمت سهام به واسطه مبادله در فرابورس، اطلاع‌رسانی هماهنگ و عادلانه به سرمایه‌گذاران بالفعل و بالقوه، بهره‌گیری از امکان وثیقه‌گذاری سهام و اخذ ساده‌تر تسهیلات بانکی، معرفی شرکت و محصولات به طیف وسیعی از اقشار جامعه و افزایش اعتبار شرکت، صدور اوراق مشارکت و گواهی سپرده دارد.

سید مهدی علم الهدی با اشاره به اینکه معافیت‌های مالیاتی از مزایای مهم شرکت در فرابورس است، گفت: معافیت بر عملکرد برای شرکت‌های پذیرفته شده در فرابورس از ۲۵درصد به ۷۵/۲۳ درصد کاهش می‌یابد و اگر سهام عرضه شده بیش از ۲۰درصد باشد، معافیت به ۲۲درصد کاهش پیدا می‌کند.

وی اوراق مشارکت؛ اوراق اجاره‌ای و اوراق مرابحه را از جمله ابزارهای تامین مالی دانست که شرکت بدون پذیرش در بازار سرمایه هم می‌تواند از طریق آن به تامین منابع مالی خود بپردازد.

استان اصفهان استان های کشور اصفهان انرژی تسهیلات بانکی جامعه سرمایه سرمایه گذاران صنعت معدن و تجارت منابع مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر