کد خبر: 129304 A

وزیر صنعت در همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری در معدن و صنایع معدنی:

دردومین همایش و نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری در معدن و صنایع معدنی، تندیس برتر این همایش به پاس انعکاس مناسب فعالیت‌های شرکت فولاد مبارکه، به این شرکت اختصاص یافت.

ایلنا: وزیر صنعت، معدن و تجارت در این همایش ضمن بازدید ازغرفه فولاد مبارکه اصفهان، از خدمات کارکنان پرتلاش فولاد مبارکه قدردانی نمود و اظهار داشت: شرکت فولاد مبارکه اصفهان به عنوان بزرگترین واحد فولادساز خاورمیانه نقش بسیار مهمی در تولید فولاد کشور دارد که با اختصاص سهم ۵۲ درصدی تولید طی ۷ ماهه سال جاری توانسته در رشد تولید فولاد کشور بیشترین تأثیر را داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان؛ محمد رضا نعمت‌زاده، از تلاش کارکنان فولاد مبارکه در تحقق اهداف بخش صنعت و معدن کشور تشکر کرد و ادامه داد: اگر بتوانیم بخش معدن را فعالتر نماییم، کمک بسیار بزرگی به صنعت و اشتغال کشور کرده‌ایم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع سرمایه گذاران داخلی و خارجی و صاحبان صنایع و معادن گفت: متأسفانه سهم ایران در بخش اکتشافات معدنی جهان بسیار ناچیز است ما بر روی مواد معدنی ارزشمندی زندگی می کنیم و متأسفانه برای آن ارزش لازم را قایل نیستیم لذا باید در بخش اکتشافات، استخراج و فرآوری معدن تلاش و کوشش بیشتری داشته باشیم و شتاب بیشتری به این بخش بدهیم.

وی افزود: باید دیدگاهمان را در خصوص فراهم کردن شرایط بهتر برای حضور مردم و بخش خصوصی در عرصه اکتشافات و استخراج معادن عوض کنیم بویژه اینکه لازم است دولت برای رسیدن به این هدف مهم شرایط را تسهیل کند و برنامه راهبردی و کارآمدتری را تدوین نماید تا بتوان با توجه به ظرفیتهای بالایی که داریم، کشور را از نظر موادمعدنی، بی‌نیاز کنیم.

نعمت زاده بیان داشت: موانع همواره فرا روی انجام کارها بوده و هست ولی قدر مسلم این است که با همکاری سایر دستگاهها و اصلاح برخی قوانین بتوانیم این موانع را برداریم.

وی افزود: نباید فراموش کرد، معدن یک ثروت ملی است. بدیهی است اگر فعالیتهای معدنی در اولویت قرار گیرند، صنایع به خودی خود رشد خواهند کرد. پس نباید اجازه دهیم معدن در سایه صنایع قرار گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از حمایت های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از بخش خصوصی خبر داد و تصریح کرد: ایمیدرو نه تنها رقیب بخش خصوصی نیست بلکه از آنها نیز حمایت جدی تری نسبت به قبل به عمل خواهد آورد.

سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی باعثکاهش بسیاری ازمشکلات می شود

در ادامه، دکتر کرباسیان، معاون وزیر و رییس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران نیز درخصوص اهمیت معادن اظهار داشت: در یکصد روز گذشته، دولت تلاشهای زیادی برای حماسه آفرینی اقتصادی و همچنین رفع تحریم ها انجام داده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به منابع خدادادی که در کشور وجود دارد این ظرفیت موجود است تا در آینده نزدیک با حمایت همه جانبه و مشارکت بخش خصوصی در رده چند کشور طراز اول صنعتی دنیا قرار گیریم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: اگر بخواهیم حماسه اقتصادی در بخش صنعت و معدن را اجرایی نماییم و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی را محقق کنیم و گام های مؤثری برای حل معضل بیکاری برداریم اولین حوزه ای که می تواند در این راستا مؤثر واقع شود، مطمئناً سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی خواهد بود.

حائز اهمیت است مجموعه فولاد مبارکه اصفهان تا پایان مهرماه سال جاری موفق به تولید بیش از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزارتن تختال شد که در بین تولید کنندگان فولاد کشور با اختصاص ۵۲ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است و شرکت فولاد خوزستان با ۵/۲۴ درصد، ذوب آهن اصفهان ۱۴ درصد و شرکت ملی فولاد ایران(گروه ملی فولاد فولاد خراسان و فولاد آلیاژی) با ۵/۹ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

شرکت فولاد مبارکه همچنین با اجرای طرحهای توسعه ظرفیت خود را تا ۷ میلیون تن افزایش داده و تا پایان سال ۹۵ ظرفیت این شرکت به ۸/۱۱ میلیون تن خواهد رسید.

گفتنی است دومین نمایشگاه و همایش فرصت‌های سرمایه گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران که از تاریخ نوزدهم لغایت بیست و دوم آذرماه برگزار گردید، فرصت مناسبی ایجاد کرد که شرکت های معدنی و صنایع معدنی در کنار یکدیگر ضمن شناسایی نیازها، به معرفی توانمندیها، محصولات و تولیدات خود پرداخته و در جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی اهتمام ورزند.

ایران بخش خصوصی بیکاری جهان خاورمیانه شرکت فولاد صنعت فرصت های سرمایه گذاری فولاد مبارکه معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر