کد خبر: 130350 A

استاندار اصفهان در افتتاحیه نمایشگاه پژوهش و فناوری استان اصفهان:

هفته پژوهش فرصتی مناسب فراهم می کند تا پژوهشگران، محققان، متخصصان، مدیران اجرایی و مردم عامه به پژوهش و فناوری بیشتر توجه کنند و از اهمیت و جایگاه آن در دستگاه های اجرایی و مراکز علمی با خبر شوند.

ایلنا: استاندار اصفهان در آیین افتتاح نهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری، اظهار داشت: بر اساس فرمایش رهبر فرزانه انقلاب، ‌ بوجود آوردن نهضت تولید علم جز از طریق پژوهش و تحقیق میسر نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان؛ رسول زرگرپور با اشاره به اهمیت پژوهش در زمینه چالش‌های استان اصفهان، افزود: مشکلات اقتصادی، محیط زیست، آب و نارسایی‌های اجتماعی از مهم‌ترین مشکلات پیشروی مردم اصفهان و دولت است و این موضوع نیاز به پژوهش در این زمینه‌ها را افزایش می‌دهد.

وی با بیان اینکه رسالت پژوهشگر صیانت از حریم حقیقت است، اذعان داشت: حل چالش‌های استان اصفهان نیاز به پژوهش دارد و پژوهش‌ها نباید در کتابخانه‌ها خاک بخورند بلکه باید با بررسی‌های لازم توسط مدیران به مرحله اجرا درآیند.

زرگرپور یادآور شد: انتخاب و معرفی پژوهش‌های برگزیده و تجلیل از آن، ‌ ارزش پژوهش را به تصویر می‌کشد و نتیجهٔ آن ارتقاء این بخش است.

وی با بیان اینکه علم بدون تحقیق یعنی توقف علم در زمان، تصریح کرد: موتور محرک پیشرفت، علم است و تعالی آن با پژوهش‌های متنوع در تمام زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی، علمی و اقتصادی ممکن خواهد شد.

نماینده عالی دولت در اصفهان عنوان کرد: پژوهش گامی است که پژوهشگر برای شفاف سازی بر می‌دارد تا به نتیجه‌ای دقیق و قابل قبول دست یابد.

وی یادآور شد: تولید علم جز با پژوهش و تحقیق عملی نمی‌شود، اما بهتر این است که در استفاده از پژوهش‌های موجود اهمیت دهی، تفکیک به ترتیب ارزش و چگونگی استفاده از پژوهش‌ها را مدنظر قرار دهیم.

استاندار اصفهان از محققان و پژوهشگران این استان خواست با تغییر سرفصل‌های پژوهشی، فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی خود را به سمت نیازهای این استان تغییر دهند.

وی تأکید کرد: باید مشکلات موجود استان برای قرارگرفتن در سرفصل‌های پژوهشی، شناسایی و برای انجام کارهای تحقیقاتی در اختیار پژوهشگران قرار گیرد.

زرگرپور همچنین به اختصاص سه درصد از سهم بودجه دستگاه‌ها و شرکت‌ها به انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی اشاره و تصریح کرد: از این میزان، تنها نیم درصد به این امور اختصاص می‌یابد که لازم است افزایش پیدا کند.

نهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان اصفهان تا روز جمعه در محل نمایشگاههای بین المللی اصفهان دایر است و در آن ۵۰ شرکت و مرکز علمی و تحقیقاتی دستاوردهای خود را به نمایش گذاشته‌اند.

استان اصفهان اصفهان بودجه خاک دستگاه های اجرایی دولت رهبر فرزانه انقلاب فناوری مشکلات مشکلات اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر