کد خبر: 131432 A

در اولین کارگاه گردشگری خلاق در اصفهان مطرح شد:

امروز در آغاز دهه دوم سده بیست و یکم ما نیاز به یافتن واژگان جدید و رویکرد‌های جدید در صنعت گردشگری داریم تا بتوانیم در فرایند جدید توسعه جهانی وبا توجه به رویکرد جدید دولت به گردشگری با ارائه راهبردهای جدید، گردشگری را در کشور نهادینه کنیم.

ایلنا: اولین کارگاه آموزشی گردشگری خلاق توسط اداره کل میراثفرهنگی استان اصفهان و با مشارکت پژوهشکده مدیریت شاخص پژوه با حضور ۴۰۰ نفر از اساتید رشته‌های گردشگری اصفهان، دانشجویان رشته‌های مدیریت گردشگری و خدمات جهانگردی و مدیران و کارکنان واحدهای اقامتی و دفاترخدمات مسافرتی استان در دانشگاه اصفهان برگزار شد.
به گزارش ایلنا از اصفهان، در این مراسم مدیر کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: امروز در آغاز دهه دوم سده بیست و یکم ما نیاز به یافتن واژگان جدید و رویکرد‌های جدید در صنعت گردشگری داریم تا بتوانیم در فرایند جدید توسعه جهانی وبا توجه به رویکرد جدید دولت به گردشگری با ارائه راهبردهای جدید، گردشگری را در کشور نهادینه کنیم.
محسن مصلحی با اشاره به اینکه عنصر خلاقیت در گردشگری یک نکته مهم و قابل توجه است ادامه داد: واژگان گردشگری خلاق پلی از جدید‌ترین رویکرد‌ها در صنعت گردشگری است که با نگاه ویژه به ساختار فرهنگی و دانسته‌های فرهنگی جوامع و با استفاده از ابزار خلاقیت و ایجاد تجربیات جدید می‌تواند نقش مهمی در توسعه گردشگری نوین ایفا نماید.
«امید محمود‌زاده» مدیر پژوهشگاه شاخص پژوه نیزدر این همایش به نیازهای جدید جوامع و لزوم شناخت آن اشاره نمود و گفت: در دنیای جدید واژه رقابت نکته مهمی است که در توسعه گردشگری باید آن را فراموش نکنیم زیرا در غیر این صورت از قافله توسعه جهانی عقب می‌مانیم.
«مرتضی ضرابی» استاد گروه جغرافیا و گردشگری دانشگاه اصفهان نیز به تشریح گردشگری خلاق پرداخت.
وی به گردشگری خلاق و نقش آن در توسعه صنعت گردشگری در کشورهای پیشرفته اشاره کرد وبا تشریح گردشگری خلاق در این کشور‌ها افزود: کشورهایی همچون کانادا، فرانسه و استرالیادر گردشگری خلاق موفق عمل کردند.
وی در پایان سخنان خود به ویژگیهای گردشگری خلاق در شهری همچون اصفهان اشاره نمود و افزود: دستمایه‌های فرهنگی اصفهان همچون صنایع دستی و آثارتاریخی فراوان می‌تواند نقش مهمی در توسعه گردشگری خلاق ایفا نماید.

استان اصفهان اصفهان خلاقیت دولت رقابت شاخص صنایع دستی صنعت فرانسه گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر