کد خبر: 131475 A

رییس کمیسیون حمل و نقل و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد:

سهم استفاده از دوچرخه در سفرهای روزانه شهروندان اصفهانی دو درصد است که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده این رقم باید به ۱۲ درصد برسد.

ایلنا: رییس کمیسیون حمل و نقل و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به مکانیزه شدن ایستگاه‌های دوچرخه سطح شهر اصفهان اظهار داشت: سهم استفاده از دوچرخه در سفرهای روزانه شهروندان اصفهانی دو درصد است که طبق برنامه ریزی‌های انجام شده این رقم باید به ۱۲ درصد برسد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان؛ ابوالفضل قربانی افزود: مدیریت شهری تلاش می‌کند در جهت حفظ محیط زیست و کاهش ترافیک شبکه دوچرخه سواری را گسترش دهد و شرایطی را فراهم کند تا شهروندان به صورت گسترده از دوچرخه استفاده کنند.

رییس کمیسیون حمل و نقل و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه ۲۵ ایستگاه دوچرخه در سطح شهر اصفهان وجود دارد اذعان داشت: در طرح جامع حمل نقل پیش بینی شده است تا دو سال آینده تعداد ایستگاه‌های دوچرخه به ۶۰ ایستگاه افزایش یابد.

قربانی بیان داشت: همه دستگاه‌های مربوطه از جمله محیط زیست، حوزه سلامت، شهرداری و پلیس راهور باید برای تقویت فرهنگ استفاده از دوچرخه تلاش کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر بخشی از ایستگاه‌های دوچرخه مکانیزه شده است ازینرو شهرداری باید برای مکانیزه شدن تمامی ایستگاه‌های دوچرخه برنامه ریزی بهتری فراهم کند.

رییس کمیسیون حمل و نقل و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: استفاده از دوچرخه به بهبود محیط زیست کمک زیادی می‌کند لذا اداره کل محیط زیست باید در ارتباط با استفاده بیشتر شهروندان از دوچرخه فرهنگسازی کند.

قربانی افزایش سلامت جسمی و روحی شهروندان را از دیگر مزایای گسترش دوچرخه سواری دانست و گفت: لازم است حوزه سلامت نیز برای توسعه دوچرخه سواری در شهر اقدام کند.

وی عنوان کرد: با توجه به ترافیک سنگین و ازدحام تردد در شهر اصفهان گسترش فرهنگ دوچرخه سواری یک ضرورت است لذا در این راستا معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و پلیس راهور باید برای تقویت فرهنگ دوچرخه اقدام کنند.

رییس کمیسیون حمل و نقل و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: پیشنهاد می‌شود ادارات برای جابجایی کارکنان خود در مسیرهای کوتاه از دوچرخه استفاده کنند.

اصفهان پلیس راهور ترافیک حمل و نقل حمل و نقل و ترافیک شهرداری دوچرخه سواری سلامت شورای اسلامی شهر شهرداری محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر