کد خبر: 135834 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان خبر داد:

در ۹ ماه گذشته در بخش صنعت چهار میلیون و ۱۱۲ هزار و ۵۴۳ نفر ساعت آموزش‌های مهارتی اجرا شد.

‏ ایلنا: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان به روند اجرای آموزش‌های مهارتی در بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی، خدمات، رایانه و دیگر بخش‌ها اشاره کرد و گفت: عملکرد آموزشی استان در تمام بخش‌های دولتی و خصوصی به نسبت جمعیت کل استان برابر با ۶۳/۱ ساعت آموزش برای هر نفر است.
به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان؛ ابوطالب جلالیˈ با اشاره به ضرورت گسترش دوره‌های آموزشی متناسب با نیاز بازار کار در مراکز ثابت و دولتی تصریح کرد: باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی در رشته‌های پر متقاضی مانند خوشه خدمات استفاده شود.

جلالی با اشاره به عملکرد آموزش فنی و حرفه‌ای استان در ۹ ماهه سال جاری گفت: عملکرد آموزشی فنی و حرفه‌ای استان در خوشه خدمات ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای سه میلیون و ۱۵۳ هزار و ۲۸۱ نفرساعت بوده است.

وی اظهار کرد: در مقایسه با سال گذشته ارائه آموزش‌ها در خوشه خدمات بخش دولتی کاهش یافته و به بخش خصوصی واگذار شده و همچنین در خوشه صنعت در بخش دولتی افزایش داشته است.

جلالی افزود: عملکرد این مجموعه در بخش کشاورزی نیز در ۹ ماه امسال به میزان ۹ درصد در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: این آمار‌ها بیانگر گرایش آموزش‌ها به حرفه خوشه‌های صنعت و کشاورزی و کاهش آموزش‌ها در خوشه خدمات در بخش دولتی و در راستای تقویت بخش خصوصی است.

استان اصفهان اصفهان بازار کار بخش خصوصی بخش کشاورزی دوره های آموزشی دولتی و خصوصی رایانه صنعت فنی و حرفه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر