کد خبر: 136427 A

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان:

کنترل متمرکز همه سیستم‌های حمل و نقل از اهداف اصلی مرکز کنترل و ترافیک است.

ایلنا: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در جلسه بازدید مدیران شهری و چند تن از اعضای شورای شهر از مرکز کنترل ترافیک شهرداری اصفهان اظهار داشت: به جرات می‌توان گفت مرکز کنترل ترافیک شهرداری اصفهان در کشور بی‌نظیر است به طوریکه علاوه بر کیفیت دارای تیم فنی بسیار خوب و با ارزشمندی است.
به گزارش ایلنا، نوریان افزود: مرکز کنترل ترافیک شهرداری اصفهان دارای امکانات خوبی است که با همکاری معاونت پژوهش و فناوری اطلاعات و شهرداری منطقه یک به منظور کنترل ترافیک سطح شهر در طبقه پنجم مجموعه رسانه شهرداری اصفهان راه اندازی شد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان تصریح کرد: برای راه اندازی مرکز کنترل ترافیک شهرداری اصفهان از شهرهای استانبول و بارسلون الگو برداری شده است.
وی بیان داشت: هدف نهایی راه اندازی مرکز کنترل و ترافیک شهرداری اصفهان کنترل متمرکز همه سیستم‌های حمل و نقل همچون BRT، مترو، اتوبوسرانی، تاکسیرانی و تراموا که جزو اهداف اصلی برنامه اصفهان ۹۵ است می‌باشد.
مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری اصفهان در ادامه این بازدید با اشاره به راه اندازی مرکز کنترل و ترافیک شهرداری اصفهان تصریح کرد: مرکز کنترل و ترافیک شهرداری در سال ۱۳۷۳ با ۱۳ تقاطع مجهز به دوربین نظارت تصویری کار خود را آغاز کرد.
کیانی ادامه داد: در حال حاضر ۱۱۴ تقاطع دوربین دار در سطح شهر وجود دارد به طوریکه ۱۰۵ تصویر زنده در مرکز کنترل ترافیک در حال کنترل است.
وی با تاکید بر اینکه وظیفه اصلی این مرکز مدیریت فعال ترافیک در شهر می‌باشد عنوان کرد: مدیریت ترافیک در سه لایه مدیریت سیستم‌ها، مدیریت تقاضا و مدیریت فعال ترافیک که وظیفه اصلی آن بر عهده مرکز کنترل ترافیک می‌باشد تعریف می‌شود.
مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری اصفهان گفت: مدیریت حمل، کم کردن زمان تاخیر در تقاطع‌ها، هماهنگی بین تقاطع‌ها و مدیریت بار ترافیک در تقاطع‌ها از جمله اقداماتی است که مرکز کنترل و ترافیک انجام می‌دهد.
کیانی اظهار داشت: نمایندگان سازمان آتش نشانی، اورژانس، تاکسیرانی و اتوبوسرانی در مرکز کنترل و ترافیک شهرداری اصفهان مستقر می‌باشند تا در صورت رخ دادن حادثه در سریع‌ترین زمان ممکن با دستگاه مربوطه خود ارتباط برقرار کرده و اقدامات امدادی در سریع‌ترین زمان برای حادثه دیدگان انجام شود.

مدیر مرکز کنترل و ترافیک شهرداری اصفهان با بیان اینکه تصاویر حوادثمختلف به صورت مستند جمع آوری و نگه داری می‌شود، بیان داشت: در ماه گذشته حدود ۱۶۰ گردش به راست یا توقف بر روی خطوط خط کشی عابر پیاده مشاهده و رانندگان متخلف جریمه شدند که در این راستا با همکاری راهنمایی و رانندگی پیامک تخلف صورت گرفته به شماره تلفن راننده متخلف ارسال و قبض جریمه به درب منزل خاطی ارسال شده است.
کیانی تاکید کرد: این اقدامات در جهت ایجاد فرهنگسازی و کاهش آمار تخلفات و تصادفات صورت می‌گیرد.

اصفهان ترافیک حمل و نقل حمل و نقل و ترافیک شهرداری رسانه شماره تلفن شورای شهر شهرداری کنترل ترافیک استانبول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر