کد خبر: 136548 A

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تاکید کرد:

صندوق توسعه منابع طبیعی که دراصفهان شکل گرفته است، کار خوبی است ودراولویت کاری سازمان جنگل هاقرار گرفته است.

ایلنا: رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در جلسه شورای هماهنگی استان اصفهان با اشاره به اینکه صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی می‌تواند در توسعه و مشارکت مردم برای منابع طبیعی مؤثر واقع شود ادامه داد: از راه اندازی صندوق توسعه منابع طبیعی که دراصفهان شکل گرفته است بسیار خرسندم چرا که این کار خوبی است و در اولویت کاری سازمان بوده و قطعاً می‌تواند در توسعه منابع طبیعی و مشارکت مردم مؤثر واقع شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، خدا کرم جلالی، در این جلسه برتعامل وهماهنگی لازم با قوه قضائیه درخصوص تسریع ورسیدگی به پرونده‌های ماده واحده اشاره درمورد تخریب اراضی توسط بهره برداران معادن گفت: لازم است اعتبارات اخذ شده ازمجریان معادن را درجهت اصلاح واحیاء عرصه‌های تخریب شده هزینه کنیم.

معاون وزیرجهاد کشاورزی ادامه داد: دربدوامربا مجریان معادن توافق شود که برای بازسازی اراضی تخریب شده اقدام نمایند وچنانچه مجری نپذیرفت، مجوزلازم برای معادن صادر نشود.

وی همچنین به اهمیت بهره برداری گیاهان داروئی پرداخت وگفت: مدیریت بهره برداری از گیاهان داروئی باید درتغییر معشیت دامداران لحاظ گرددبطوریکه آن‌ها هم از ذخایر طبیعی حفاظت نمایند هم بتوانند معیشت خود را تأمین کنند.

لازم به ذکر است درابتدای این جلسه مهندس محمد حسین شاملی مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان، همچنین معاونین ورؤسای ادارات ستادی وشهرستانی به تشریح وضعیت منابع طبیعی استان پرداخته وتنگناهای موجود را درحضور رئیس سازمان جنگل‌ها برشمردند.

استان اصفهان اصفهان جنگل قوه قضائیه کشاورزی معاون منابع طبیعی توسعه صندوق اولویت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر