کد خبر: 136772 A

مدیر شهرک فناوری استان اصفهان خبر داد:

زمین‌های فاز یک شهرک فناوری استان اصفهان در حال حاضر قابل واگذاری به شرکت‌های دارای شرایط است و بهره برداری رسمی از زمین‌های فاز یک در ایام دهه فجر انجام می‌شود.

زمین‌های فاز یک شهرک فناوری استان اصفهان در حال حاضر قابل واگذاری به شرکت‌های دارای شرایط است و بهره برداری رسمی از زمین‌های فاز یک در ایام دهه فجر انجام می‌شود.
به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، مدیرشهرک فناوری استان اصفهان تصریح کرد: زمین‌های شهرک فناوری استان اصفهان قطعه بندی شده است و با امکاناتی نظیر آب، برق، فضای سبز و اینترنت پرسرعت در مساحتی برابر با ۵۰۰ تا پنج هزار متر قابل واگذاری است.
علیرضا وحدت‌پور، اظهارداشت: در کنار واگذاری زمین‌های فاز یک شهرک فناوری استان اصفهان دفا‌تر کار در یکی از ساختمان‌های اصلی این شهرک به متقاضیان دریافت این دفا‌تر تحویل داده می‌شود.
وی تصریح کرد: شرکت‌های دانش بنیان که دارای ثبت اختراع هستند و یا شرکت‌هایی که جواز شرکت شرکت‌های دانش بنیان را دارند می‌توانند در شهرک فناوری استان اصفهان زمین دریافت و ایده‌های خود را در آن تجاری سازی کنند.
مدیر شهرک فناوری استان اصفهان با بیان اینکه شهرک فناوری حلقه‌ای مکمل برای همه پارک‌های علم و فناوری است، گفت: در شهرک فناوری آماده پذیرش شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، مراکز رشد دانشگاه‌ها از جمله مرکز رشد دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان هستیم.
وحدت‌پور با اشاره به تشکیل شورای راهبری در این شهرک ادامه داد: نمایندگان مراکز رشد استان اصفهان و شهرک علمی و تحقیقاتی اعضای این شورا را شکیل می‌دهند که کار بررسی طرح‌های وارد شده به شهرک را بر عهده دارند.
وی با بیان اینکه در صورت تایید از سوی شورای راهبری شهرک طرح شرکت‌های متقاضی دریافت زمین پذیرفته می‌شود، عنوان کرد: فار اول شهرک فناوری در مساحت ۳۰ هکتاری آماده بهره برداری است و فاز دوم با مساحتی برابر با ۶۰ هکتار پس از واگذاری زمین‌های فاز یک وارد مرحله عملیات اجرایی می‌شود.
مدیر شهرک فناوری استان اصفهان با بیان اینکه شهرک فناوری یک طرح بلند مدت است، افزود: با پایان طرح در ‌‌نهایت شهرکی خواهیم داشت به مساحت ۶۰۰ هکتار که بزرگ‌ترین شهرک فناوری کشور محسوب می‌شود.
وحدت‌پور شهرک فناوری را یک پروسه ۱۵ ساله عنوان و تصریح کرد: این طرح در سال ۷۸ به مصوبه هیات وزیران رسیده است، بعد از تخصیص بودجه به این طرح در سال ۸۵ پس از دو سال کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی در سال ۸۷ عملا کار اجرایی این شهرک شروع شد.
وی خاطرنشان کرد: زمین‌های فاز یک این شهرک در حال حاضر قابل واگذاری به شرکت‌های دارای شرایط است و بهره برداری رسمی از زمین‌های فاز یک در ایام دهه فجر انجام می‌شود.

استان اصفهان اصفهان اینترنت برق بودجه دهه فجر رشد علم و فناوری فضای سبز فناوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر