کد خبر: 136938 A

عضو مجمع پارلمانی ناتو و نماینده استان هونودوا مجلس سنای رومانی در اصفهان تاکید کرد:

برای توسعه و گسترش صنعت توریسم بین دو کشور رومانی و ایران راه اندازی خط پرواز مستقیم بین دو شهر اصفهان و بخارست بسیار حائز اهمیت است.

ایلنا: عضو مجمع پارلمانی ناتو و نماینده استان هونودوا مجلس سنای رومانی، در دیدار با مشاور عالی شهردار اصفهان ضمن ابراز خرسندی از سفرش به اصفهان گفت: برای اولین بار است به این شهر زیبا سفر می‌کنم و بسیار خوشحالم مردم اصفهان به خصوص شهرداری این شهر با گشاده رویی از من و هیات همراه استقبال کردند لذا دنبال راهکارههایی برای استحکام و تقویت روابط هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، هارلانبیه واکتسیو، بیان اینکه در سفرم به اصفهان متوجه این واقعیت شدم که دیدگاه و نگرشم به این شهر و ایران بسیارمثبت شده است اظهار داشت: من عضو کمیته‌های مختلف پارلمان رومانی هستم بنابراین با توجه به جایگاهم توانستم از ایران و اصفهان اطلاعات بیشتری کسب کنم و علاقه‌ام به این شهر بیشتر شود.

وی ادامه داد: فقط از خشکی رودخانه زاینده رود بسیار ناراحت شدم و به دنبال راهکارهایی برای رفع معضل خشکی این رودخانه خواهیم بود؛ هرچند که این شهر دارای جاذبه‌های زیادی است.

نماینده استان هونودوا مجلس سنای رومانی، اصفهان را شهر موزه و شهر نمایشگاهی معرفی و تصریح کرد: به طورحتم با گسترش صنعت توریسم گردشگران از زیبایی‌ها و جاذبه‌های دیدنی این شهر یادداشت برداری می‌کنند و البته خواهرخواندگی اصفهان و رومانی در این زمینه نقش آفرینی می‌کند.

عضو مجمع پارلمانی ناتو اضافه کرد: باتوجه به اینکه اصفهان دارای جاذبه‌های منحصر به فردی است توریست و گردشگران زیادی را از کشور رومانی به خود جلب می‌کند و به طورحتم شهروندان رومانی خواهان سفر به ایران به خصوص اصفهان هستند تا با فرهنگ، هنر و تمدن غنی این شهر اشنا شوند.

وی از برگزاری نمایشگاه‌های متعدد و فصلی در رومانی و اصفهان خبرداد و اظهارداشت: با برپایی این نمایشگاه‌ها می‌توان فرهنگ دوشهر را در معرض دید عموم قرارداد.

هارلانبیه واکتسیو تقویت خطوط هوایی بین اصفهان و بخارست پایتخت رومانی را در توسعه صنعت گردشگری مهم خواند و افزود: راه اندازی خط پرواز مستقیم اصفهان – بخارست را به عنوان نماینده پارلمان و سناتور رومانی و عضو کمیته و اتحادیه شنگن عملیاتی خواهم کرد.

وی با بیان اینکه کشور رومانی از موقیعت خاص در اتحادیه اروپاست اظهارداشت: برای توسعه و گسترش صنعت توریسم بین دو کشور راه اندازی خط پرواز مستقیم بین دو شهر اصفهان و بخارست بسیار حائز اهمیت است.

اصفهان ایران تمدن رومانی زیبایی شهرداری صنعت گردشگری موزه ناتو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر