کد خبر: 136974 A

درهمایش گردشگری آگروتوریسم در دانشگاه اصفهان عنوان شد:

دومین همایش از سلسله نشستهای گردشگری و توسعه پایدار با عنوان گردشگری کشاورزی(آگروتوریسم) با حضور مسئولان میراثفرهنگی، اساتید دانشگاه اصفهان و صاحب نظران حوزه گردشگری در دانشگاه اصفهان برگزار شد.

ایلنا: معاون سرمایه گذاری اداره کل میراثفرهنگی استان اصفهان گفت: با توجه به اینکه امروز استان اصفهان با دو معضل آلودگی هوا و کمبود جدی آب مواجه است، ارائه راه حل هایی جهت توسعه فرهنگی و اقتصادی استان ضروری است.

به گزارش خبرنگار " ایلنا " از اصفهان، " احمد رضا مولایی " در همایش گردشگری آگروتوریسم در دانشگاه اصفهان اظهار داشت: گردشگری کشاورزی به عنوان یکی از مدلهای نوین صنعت گردشگری مطرح است؛ از این رو با برنامه ریزی مناسب در حوزه صنعت، گردشگری می تواند نقش موثری را در رشد و توسعه اقتصادی و فرهنگی داشته باشد.

" امیر محمود زاده " مدیر پژوهشگاه شاخص پژوه نیز در ادامه این همایش گفت: در هر طرحی که منجر به توسعه می گردد باید نکاتی از جمله جدید بودن، اقتصادی بودن و نوآوری را در نظر داشت.

وی تصریح کرد: به نظر می رسد مقوله گردشگری در دنیای امروز می تواند نقش مهمی در این زمنیه ایفا نماید.

در ادامه این همایش " پرفسور سیروس شفتی " اصفهان شناس نیز با اشاره به ویژگیهای فرهنگی اصفهان گفت: با توجه به وجود هزاران آثار تاریخی در استان اصفهان و طبیعت منحصر به فرد آن به نظر می رسد توسعه صنعت گردشگری راه کار مناسبی برای توسعه اقتصادی استان اصفهان باشد.

" شهرام امیری " مدیر امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان نیز در این همایش گفت: به نظر می ر سد صنعت گردشگری جدیدترین صنعت جهان می باشد که از یک سو انسان محور اصلی آن بوده و از سوی دیگر طبیعت و تاریخ سرزمینهای مختلف به عنوان عوامل اصلی جذب گردشگر ایفای نقش می کنند.

" مسعود نیک آیین " کارشناس ارشد گردشگری و مدیر کل تشریفات استانداری اصفهان، نیز به عنوان مدرس کارگاه آموزشی آگروتوریسم گفت: گردشگری کشاورزی یکی از جدیدترین مدلهای گردشگری در جهان است که به عنوان زیر مجموعه گردشگری روستایی شناخته می شود.

وی تصریح کرد: در این مدل، گردشگران خسته از زندگی ماشینی و شهرنشینی با حضور در مزارع و باغها ضمن آشنایی با محصولات متنوع کشاورزی و باغی ایام فرح انگیزی را در مزارع کشاورزی و باغها گذرانده و ضمن آشنایی با این محصولات از آنها تغذیه می نمایند.

همایش و کارگاه گردشگری کشاورزی(آگروتوریسم) با همکاری اداره کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان و موسسه پژوهشی بحرانهای طبیعی شاخص پژوه در دانشگاه اصفهان برگزار گردید.

آلودگی هوا اصفهان تغذیه توسعه پایدار جهان شهرنشینی صنایع دستی و گردشگری طبیعت کشاورزی گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر