کد خبر: 137779 A

رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس سنای مکزیک در دیدار با استاندار اصفهان:

چیزی را که تصور نمی کردیم، پیدا نمودیم و آن رشد و پیشرفت کشور ایران در همه زمینه ها از یک سو و از سوی دیگر، گرمی و مهمان نوازی مردم ایران است.

ایلنا: رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس سنای مکزیک دردیداربا استاندار اصفهان گفت: متأسفانه هیچوقت دنیای غرب اجازه نمی دهد واقعیت های ایران به جهان شناسانده شود، به همین خاطر برای ما بسیار دوست داشتنی و جذاب است که تمدن بزرگ ایران زمین را با این همه پیشینه و جذابیت بشناسیم.

به گزارش خبرنگار " ایلنا " از اصفهان، خانم " سناتور گابریلا گواباس " اظهار داشت: از زمانی که وارد اصفهان شدیم از جاذبه ها و زیبایی های اصفهان شگفت زده شدیم ولی آنچه که برای ما، از آثار باستانی اصفهان هم دوست داشتنی تر بود، گرمی و محبت مردم و برخورد های احترام آمیز آنها می باشد.

رئیس کمیسیون روابط خارجی مکزیک افزود: در بازدید از کلیسای وانگ متوجه زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان مختلف با یکدیگر در اصفهان شدیم.

وی با اشاره به این نکته که امروزه، مکزیک در مسیر تغییر عمیق و ایجاد یک زندگی جدید و متفاوت با گذشته گام بر می دارد، تصریح کرد: بر همین اساس ایجاد ارتباط و تعمیق مناسبات با مناطقی همچون اصفهان که همانند مکزیک پیشینه تاریخی فراوانی دارد، بسیار حائز اهمیت می باشد.

شایان ذکر است در این دیدار، رؤسای کمیته های روابط خارجی آمریکا و اروپا و همچنین رؤسای کمیسیون های امور مهاجران و حقوق بشر مجلس سنای مکزیک، خانم سناتور گابریلا گواباس، رئیس کمیسیون روابط خارجی مکزیک را همراهی می نمودند.

اصفهان ایران باستانی تمدن جهان رشد زیبایی مردم ایران مسالمت آمیز مکزیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر