کد خبر: 138884 A

فرماندار گلپایگان در همایش تجلیل از فعالان عرصه نهضت مطالعه مفید تاکید کرد:

همان‌گونه که خیرین در کارهای علم المنفعه مانند ساخت مدرسه، مسجد پیشتاز هستند در ساخت و تجهیز کتابخانه‌های عمومی نیز سرمایه‌گذاری کنند و با راه‌اندازی انجمن کتاب یاران گلپایگان برای ساختن فرهنگ جامعه تلاش کنند.

ایلنا: فرماندار گلپایگان در چهارمین همایش تجلیل از فعالان نهضت مطالعه مفید کتاب که در تالار اجتماعات کتابخانه آیت‌الله محمدی گلپایگانی برگزار شد با تبریک فرارسیدن هفته وحدت و ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: یکی از اهداف بی‌بدیل و ناب امام راحل و گفتمان فاخر انقلاب اسلامی، فرهنگ است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، محمد حسین میرزایی با بیان اینکه اگر جامعه‌ای بخواهد به رشد، تعالی و پویایی دست پیدا کند ناچار است به فرهنگ رجوع کند، ادامه داد: زیربنای توسعه هر جامعه فرهنگ است و اگر خواهان رشد در زمینه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در جامعه هستیم باید به فرهنگ جامعه و بلکه فرهنگ ناب و بی‌بدیل اسلام ناب محمدی(ص) توجه داشته باشیم.

رییس کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان بیان داشت: زمینه‌ساز و احیاگر این فرهنگ ناب امام عظیم‌الشأن انقلاب هستند که با احیاگری این فرهنگ ایران و اسلام را نجات دادند.

رئیس دائمی کمیته نهضت مطالعه مفید گلپایگان ادامه داد: یکی از راه‌های بسط و گسترش و نهادینه شدن فرهنگ در جامعه، توجه به کتاب و کتاب‌خوانی است.

حسین میرزایی با بیان اینکه تأثیرگذار‌ترین مؤلفه در بحثو گسترش فرهنگ در جامعه توسعه فرهنگ مطالعه است، اظهار کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه نهادینه شود و جزء سبد کالای هر خانواده قرار گیرد.

در چهارمین همایش تجلیل از فعالان عرصه نهضت مطالعه مفید از اعضا، افراد برگزیده مسابقات فرهنگی، شعرا، نویسندگان، کوچک‌ترین و مسن‌ترین عضو کتابخانه‌های عمومی، کتابداران، اصحاب رسانه و خبرنگاران تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

اصفهان انقلاب جامعه خانواده سرمایه گذاری فرماندار کتابخانه های عمومی مدرسه مسجد اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر