کد خبر: 139601 A

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان:

طرحهای آب رسانی در حوزه زاینده رود و پروژه های انتقال آب به فلات مرکزی باید با توان بیشتر و همراهی مسئولان ملی اجرا شود.

ایلنا: عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: پروژه های آبی در حوزه زاینده رود و انتقال آب به فلات مرکزی باید با قدرت و توان و سرعت بیشتر اجرا شود و مسئولان استان و کشور همانند دوران دفاع مقدس به این موضوع نگاه ملی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری " ایلنا " از اصفهان؛ " وحید فولادگر "، لزوم صرفه جویی در مصرف آب و فرهنگ سازی در این زمینه را مورد تاکید قرار داد و نقش تاثیرگذار رسانه های گروهی در این امر مهم را یادآور شد و گفت: بحثصرفه جویی در مصرف آب شرب و کشاورزی نیاز به آموزش دارد و مطبوعات و رسانه ها باید به رسالت خود در این خصوص عمل کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان به آلودگی های زیست محیطی کلانشهر اصفهان و سهم عمده خودروها در این زمینه اشاره کرد و افزود: اختصاص اعتبارات لازم برای توسعه حمل و نقل عمومی و کاهش آلودگی ها ضروریست.

وی استفاده از سوخت مازوت در نیروگاهها را عامل مهم در آلودگیهای زیست محیطی کلانشهر اصفهان بیان و به پیگیری های مستمر شورای اسلامی شهر اصفهان در این زمینه اشاره و تصریح کرد: علیرغم این پیگیری ها متاسفانه نیروگاههای این شهر در مواقع بحرانی هوا از مازوت به عنوان سوخت استفاده می کنند و مسئولان استانی هنوز راهکاری برای تغییر سوخت آنها به گاز پیدا نکرده اند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان بر مناسب سازی معابر، خیابانها و اماکن عمومی و اداری برای تسهیل در رفت و آمد معلولان و جانبازان تاکید و اظهار امیدواری کرد: در بودجه سال آینده شهرداری اعتبارات لازم پیش بینی و این مهم در دستور کار مسئولان شهرداری قرار گیرد.

وی از تلاشها و اقدامات مسئولان شهرداری به ویژه معاونت برنامه ریزی و پژوهش و فناوری اطلاعات برای تدوین و ارائه به موقع بودجه سال آینده شهرداری قدردانی و به مه آلودگی فرودگاه اصفهان و تاخیر و کنسل شدن اکثر پروازها اشاره کرد و از مسئولان استان خواست پیگیری ها و اقدامات لازم را برای نصب تجهیزات دید کوتاه در فرودگاه شهید بهشتی به عمل آورند.

اصفهان جانبازان حمل و نقل عمومی شورای اسلامی شهر شهرداری صرفه جویی در مصرف عضو شورای اسلامی شهر فناوری اطلاعات کشاورزی مطبوعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر