کد خبر: 139714 A

همزمان بادهه فجر در اصفهان؛

همایش تجلیل از خادمان فرهنگ مکتوب را با هدف ارج‌گذاری به تلاش پدید‌آورندگان کتاب و ایجاد انگیزه و رغبت برای مولفان به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برگزار خواهد شد.

ایلنا: معاون فرهنگی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: همایش تجلیل از خادمان فرهنگ مکتوب با هدف ارج‌گذاری به تلاش پدید‌آورندگان کتاب در حوزه‌های مختلف، ارتقای سطح کیفی نشر استان، ایجاد انگیزه و رغبت برای مولفان و مترجمان و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در میان همه اقشار جامعه به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان؛ سید محمد قلمکاریان با اشاره به اینکه همایش تجلیل از خادمان فرهنگ مکتوب پیش از ظهر روز شنبه ۱۹ بهمن ماه برگزار می‌شود، افزود: در این همایش تمامی کتاب‌هایی که اعلام وصول آن‌ها از تاریخ اول مهر ۹۱ ۱۳تا پایان شهریور۱۳۹۲بوده است، بر اساس رده‌بندی توسط گروه‌های تخصصی قرار گرفته‌اند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به حوزه اصلی و مراحل داوری آثار مکتوب تصریح کرد: برگزیدگان این همایش در سه حوزه تالیف، ترجمه و تولید کتاب مورد داوری قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به شاخصه‌های انتخاب کتاب توسط داوران بیان کرد: در کلیات واژه‌نامه‌های تخصصی و عمومی که دارای نو‌آوری یا ایده جدیدی باشند یا برای نخستین بار در موضوعی خاص تدوین شده باشند و هم‌چنین در شاخصه‌های دین و مذهب، روان‌شناسی، علوم اجتماعی، زبان و زبان‌شناسی، علوم خاص و علمی، هنر و معماری، ادبیات، تاریخ و جغرافیا و کودک و نوجوان مورد داوری قرار می‌گیرند.

قلمکاریان افزود: در جشن تجلیل از خادمان فرهنگ مکتوب، امسال ۱۴۰۰ عنوان کتاب توسط هیات داوران و استادان حوزه و دانشگاه مورد بررسی و داوری قرار گرفته است و ‌هم‌زمان با ایام الله دهه مبارک فجرانقلاب اسلامی از ۱۰۰ نفر تجلیل می‌شود.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ادبیات ارتقای سطح استان اصفهان اصفهان جامعه دین کودک و نوجوان معاون معماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر