کد خبر: 147369 A

با اهداء اعضاء بدن یک جوان ۲۴ ساله گلپایگانی:

اهدای اعضای یک بیمار مرگ مغزی ۲۴ ساله گلپایگانی در بیمارستان الزهرا اصفهان موجب نجات و ادامه زندگی هفت بیمار نیازمند به عضو شد.

ایلنا: با رضایت خانواده یک جوان گلپایگانی که مرگ مغزی شده بود اعضای بدنش به هفت بیمار نیازمند اهدا شد و آن‌ها از مرگ حتمی نجات یافتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ا " صفهان "، " امیرحسین رفعتی "، جوان ۲۴ ساله گلپایگانی که در روز ۲۶ بهمن ماه تصمیم داشت برای زیارت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) عازم مشهد شود در جاده دچارسانحه رانندگی شد و پس از انتقال این جوان به بیمارستان پزشکان تشخیص دادند که این جوان دچار مرگ مغزی شده است.

گفتنی است، پزشکان پس ازچند روز بستری شدن امیر حسین در بیمارستان ضربه مغزی و آسیب دیدگی شدیدرا برای وی تشخیص دادند. پس از توضیحات تیم پیوند اعضا، خانواده امیر حسین بدون هیچ درنگی، برای اهدای اعضای بدن جوان ۲۴ ساله خود اعلام رضایت می‌کنند تا جان چند بیمار دیگر را نجات دهند.

با اعلام رضایت خانواده، پیکر امیر حسین در بیمارستان الزهرا اصفهان مورد عمل جراحی قرار گرفت و اعضای بدنش شامل(کلیه، کبد، قلب و غیره) برای پیوند به افراد نیازمند از بدنش خارج شد.

آسیب دیدگی اصفهان بیمارستان پیوند اعضا جاده علی بن موسی الرضا قلب گلپایگانی مرگ جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر