کد خبر: 150281 A

رییس دفتر موسیقی و شعر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اصفهان تاکید کرد:

برپایی جشنواره هایی مانند حسنات که در زمینه احسان و نیکوکاری در جامعه وارد عمل شده است بسیار مفید و لازم است چرا که اینگونه جشنواره ها در تسهیل سازی مسیر نذورات فرهنگی تاثیرگذار است.

ایلنا: رییس دفتر موسیقی و شعر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین افتتاح چهارمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات با اشاره به اینکه اصفهان به طور خاص مامن هنرمندان است و این شهر اساتید بزرگی را در رشته‌های مختلف در خود پرورش داده است گفت: من خود ۲۲ سال است که در عرصه سینما حضور داشته‌ام و برپایی چنین جشنواره‌هایی را مفیدو لازم می‌دانم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، پیروز ارجمند، با اشاره به اینکه در تسهیل سازی مسیر نذورات فرهنگی بیشتر کار شود و در این زمینه تمهیدات و تشویقاتی درنظر گرفته شو د افزود: با مسئولیتی که در امر موسیقی دارم سال قبل ۲۰۰ کنسرت برگزار کردیم که ۵۰ درصد آن توسط خیریه‌های بوده است.

وی تاکید کرد: این امر نشان از ظرفیت هنرمندان و استقبالشان از برپایی برنامه‌هایی است که نیت حسنه در آن هست و این نشان از خیرخواهی هنرمندان است.

ارجمند با بیان اینکه جوانان باید در کانون‌های فرهنگی رشد یابند و این مراکز محفلی برای جوانان باشد، افزود: جوانان امروز جامعهٔ هدف تهاجمات فرهنگی قرار گرفته‌اند.

رئیس دفتر موسیقی و شعر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه پدرم تعزیه گردان بوده است در قدیم شاهد نذرهای فرهنگی و وقف نامه‌هایی که برای خرید امور تعزیه وقف می‌شد، بودم.

وی انجام کارهای خیر و وقف در راستای تقویت فرهنگ در جامعهٔ کنونی را ضروری دانست و گفت: در یکی از روستاهای چهار محال و بختیاری شاهد بودم که به ازای هر سه خانوار یک مسجد وجود دارد و این در حالی بود که دبیرستان کافی وجود نداشت و این بیانگر این نکته است که نذورات فرهنگی نباید در یک راستا باشد و صرفا با یک برنامه یک سویه پیش رفت.

احسان و نیکوکاری اصفهان جامعه چهار محال و بختیاری رشد شعر کانون های فرهنگی مسجد موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر