کد خبر: 151391 A

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد:

در نظام بین الملل برای رودخانه های بین دو کشور پروتکل تعریف می کنند ولی در ایران وبرای رودخانه زاینده رود که سه استان را تغدیه می کند؛ نمی توان یک نظام حقوقی مشخص تنظیم کرد و آنرا چند پاره کردیم!

ایلنا: درهمایش مردم برای احیای زایند رود که با حضور ۵۰۰ نفراز فعالان اقتصادی، دانشگاهیان، صنوف کشاورزی و مردم که در سالن همایش های بین المللی اتاق اصفهان برگزار شد، عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران گفت: اگر تنها یک غصه در دل هر اصفهانی و دوستدار اصفهان باشد، آن غم خشکی زاینده رود است.

به گزارش خبرنگار " ایلنا " از اصفهان، «محمود اسلامیان» با انتقاد از مسوولین دولت قبل در بی توجهی به اصفهان و بویژه رودخانه زاینده رود گفت: حق مردم اصفهان این نبود که با مصوبه ای رودخانه چندین هزار ساله را بخشکانند و اقتصاد و صنعت این استان را با تهدید روبرو کنند.

وی با اشاره به رشادت های مردم اصفهان در دوران دفاع مقدس و تامین نیازهای جبهه ها و همچنین اهدای ۲۳ هزار شهید گفت: مردم اصفهان همواره در تمامی مراحل انقلاب و دفاع مقدس از منافع ملی و تمامیت ارضی با جان و مال خود دفاع کرده اند.

وی خوستار احساس مسوولیت مردم اصفهان نسبت به خشکی زاینده رود شد و گفت: مردم با مطالبه منطقی از مسوولین خود می خواهند که در پیگیری حقوق آنان مصمم تر عمل کنند و از کنار این بحران بی تفاوت گذر نکنند.

وی اضافه کرد: قرار نیست مردم اصفهان چوب بی عقلی دولت گذشته را بخورند و دولت کنونی باید به خواسته منطقی مردم نجیب استان اصفهان توجه ویژه ای داشته باشد.

اسلامیان با ابراز تعجب از حل نشدن موضوع مالکیت رودخانه زاینده رود طی چند سال گذشته گفت: در نظام بین الملل برای رودخانه های بین دو کشور پروتکل تعریف می کنند ولی در ایران برای یک رودخانه که سه استان را تغدیه می کند نمی توان یک نظام حقوقی مشخص تنظیم کرد و آنرا چند پاره کردیم.

وی خواستار حل شدن مدیریت رودخانه زاینده رود به صورت ملی شد و گفت: تا این مساله به مساله ملی تبدیل نشود امکان حل ان نیست زیرا سالهاست که وعده هایی داده می شود ولی عمل نمی شود.

وی از آمادگی اتاق اصفهان و اتاق ایران برای حل این بحران به عنوان پارلمان بخش خصوصی خبر داد و گفت: دولت و بخش خصوصی و مردم با کمک هم باید این مساله را حل کنند.

اصفهان اقتصاد انقلاب ایران حقوق دفاع مقدس دوران دفاع مقدس سالن همایش صنعت محمود اسلامیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر