کد خبر: 156851 A

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان خبر داد:

برای حفظ و ایجاد اشتغال در سال ۹۲ در استان اصفهان یک هزار ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

ایلنا: مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان از پرداخت یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای حفظ اشتغال موجود و همچنین ایجاد اشتغال در این استان خبر داد و گفت: تعداد ۵۳ طرح به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان در بخش کشاورزی و تعداد ۸۴ طرح به مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومان در بخش صنعت از محل منابع صندوق توسعه ملی در راستای حفظ اشتغال موجود واحدهای اقتصادی و ایجاد اشتغال جدید پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، غلامعلی قادری افزود: در راستای حمایت از مشاغل خانگی نیز مبلغ ۸۰۰ میلیارد ریال به صورت قرض الحسنه و همچنین مبلغ ۸۴۰ میلیارد ریال به طرح‌های خوداشتغالی پرداخت شد.

وی با اشاره به اهمیت گسترش طرح‌های دانش بنیان در جهت پیشرفت و اشتغالزایی گفت: به ۳۵ طرح دانش بنیان و فن آور تسهیلاتی به ارزش ۱۵ میلیارد ریال توسط بانک‌های عامل استان پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون کار و راه اجتماعی همچنین گفت: با توجه به عملکرد مثبت و موثر کارگروه اشتغال استان نرخ بیکاری ۶/۱ درصد کاهش یافته است.

قادری با اشاره به اهمیت تحقق اهداف مندرج در افق برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان خواستار تعامل و همکاری کلیه دستگاه‌های اجرایی، بانک‌های عامل، بخش خصوصی و نهادهای مرتبط شد و گفت: تلاش در راستای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری را به‌عنوان تکلیف شرعی کل اعضاء کارگروه اشتغال استان است.

اجتماعی و فرهنگی استان اصفهان اشتغال ایجاد اشتغال بخش خصوصی برنامه پنجم توسعه بیکاری سرمایه گذاری قرض الحسنه کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر