کد خبر: 158600 A

معاون امنیتی سیاسی استاندار اصفهان در نشست با صنعتگران استان مطرح کرد:

مدیریت رویکردی می گوید باید کار را درست انجام داد اما مدیریت جهادی بر انجام کاری درست تاکید دارد که ایجاد اشتغال، کار درست شما محسوب می شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان در دیدار با رئیس و اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان و رییس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان با تاکید بر اهمیت ایجاد اشتغال گفت: ایجاد اشتغال برای یک جوان یعنی هویت دادن به او که باعثفراهم آمدن موقعیت ازدواج و جلوگیری از خطا می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، رسول یاحی، با بیان اینکه من دست صنعتگران و کارآفرینان و سرمایه گذاران را می‌بوسم، ادامه داد: ۵ عامل که باعثموفقیت در تولید می‌شود، پول، نیروی انسانی، مدیریت، مواد اولیه و ابزار هستند، از این میان مدیریت اهمیت ویژه‌ای دارد چراکه اگر همه عوامل فراهم باشد اما مدیر لایق نداشته باشیم، باعثاز بین رفتن سایر عوامل می‌شود.

وی به صنعتگران پیشنهاد داد: می‌توانید از مشاوران خارجی در پیشرفت کار تولید بهره بگیرید.

معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان؛ با اشاره به اینکه یک ویژگی مدیریت جهادی، اثربخشی است، ادامه داد: مدیریت رویکردی می‌گوید باید کار را درست انجام داد اما مدیریت جهادی بر انجام کاری درست تاکید دارد که ایجاد اشتغال، کار درست شما محسوب می‌شود.

وی افزود: صنعتگران باید نیازهای کشورهای مسلمان منطقه را بسنجند و برای صادرات به این کشور‌ها برنامه ریزی کنند.

وی ادامه داد: مقدمات تشکیل یک کارگروه با حضور نمایندگان خانه صنعت، معدن و تجارت استان، اتاق بازرگانی، سازمان صنعت و معدن، دادگستری و بخش خصوصی برای کمک به واحدهای تولیدی استان که شرایط بحرانی دارند فراهم شده است.

بهره گیری از کار‌شناسان خانه صنعت بعنوان مشاور برای تولیدکنندگان

در ادامه این نشست، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، از رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، خواست تا بخشی از حجم کار این سازمان برای تسریع در انجام به انجمن‌های خانه صنعت و معدن واگذار شود.

سیدعبدالوهاب سهل آبادی، گفت: برای رشد و توسعه صنعت به دنبال ارتقای جایگاه قانونی خانه‌های صنعت، معدن و تجارت و انجمن‌های زیرمجموعه آن هستیم.

وی ادامه داد: در روزهای پایانی سال گذشته شاهد صدور بخشنامه‌هایی مانند افزایش حقوق دولتی معادن بودیم، افزود: در سال جدید هم قرار است فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اجرا شود.

وی اظهار داشت: متاسفانه کنترل تاثیرگذاری بر بازار صورت نگرفته است، افزایش قیمت حامل‌های انرژی در بعضی صنایع مانند ریخته‌گری تاثیر ۲۵ تا ۳۰درصدی دارد، میزان حقوق هم ۲۵ درصد افزایش داشته و همه این‌ها در حالی است که تولیدکننده به شدت با مشکل تامین سرمایه در گردش مواجه است.

سهل آبادی، با انتقاد از بهره بالای بانکی گفت: ما انتظار داریم مشکلاتی از این دست توسط مدیر سازمان صنعت و معدن در استان، به مسوولان کشوری انتقال داده شود.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان خطاب به رییس سازمان پیشنهاد داد که از نظرات کار‌شناسان و اعضای این خانه به عنوان مشاورانی که از مسایل تولیدکنندگان آگاهی کامل دارند، بهره ببرند.

یک عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان هم در ادامه گفت: تولیدکنندگان و بخش خصوصی باید پیش از صحبت با مسوولان با یکدیگر، هم نظر شوند و نظرات خود را به صورت هماهنگ و مدون به گوش مدیران دولتی برسانند.

محمود تولایی بیان داشت: این دولت، تشکل‌ها را تقویت می‌کند و این یک فرصت برای بخش خصوصی است.

عضو دیگر هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان هم در ادامه با بیان اینکه بخش صنعت و معدن مشکلات زیادی را از ۸ سال گذشته با خود دارد، ذکر کرد: باید سازوکاری برای برقراری ارتباط میان بخش خصوصی و دولتی تعریف شود.

محمدرضا برکتین امید را بزرگ‌ترین سرمایه فکری دولت دانست و ادامه داد: کارگروه‌هایی متشکل از نمایندگان بخش دولتی و خصوصی با یک جایگاه رسمی تشکیل شود تا مسایل تولید مطرح شود.

وی هشدار داد: افزایش حامل‌های انرژی رکود را در آینده به دنبال خواهد داشت.

دید کشور به سرمایه گذار عوض شود

رییس شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان هم در ادامه جلسه تصریح کرد: متاسفانه در سال گذشته به دلیل کمی بودجه عمرانی کشور، از ۱۰ میلیارد تومانی که به شرکت ما وعده داده شده بود، هیچ مبلغی پرداخت نشد.

سعادت بهرامی با بیان اینکه در شرق اصفهان به دلیل کمبود آب ما زمین را با متری ۲ هزار تومان هم به صنعتگر واگذار کرده‌ایم، گفت: این نحوه واگذاری در کل کشور بی‌سابقه است.

وی تاکید کرد: دیدی که در کشور به سرمایه گذار وجود دارد باید عوض شود و به او به چشم یک جهادگر نگاه شود.

وی گفت: این صحیح نیست که قیمت انرژی را به اندازه میانگین قیمت خلیج فارس افزایش دهیم اما بهره بانکی به اندازه میانگین منطقه نباشد.

امیدواریم با بسته‌های حمایتی و با شیب ملایم کار هدفمندی را به نحو صحیح پیش ببریم

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان هم در ادامه در پاسخ به اظهارات رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: ما بلندگوی شما برای بیان مسایل و نظراتتان به مقامات کشوری هستیم.

اسرافیل احمدیه ادامه داد: خانه صنعت، معدن و تجارت استان کار‌شناسان خود را برای تشکیل یک شورای مشورتی به سازمان معرفی کند تا با همکاری یکدیگر مشکلاتی مانند سرمایه گریزی از استان را حل کنیم. وی افزود: کمیته‌هایی تشکیل می‌شود که مشکلاتی که در استان قابل حل هستند را حل کند. همچنین می‌توانیم بسته‌های حمایتی را در این کمیته‌ها تعریف و به دولت ارایه کنیم.

احمدیه ذکر کرد: اگر مرحله اول هدفمندی یارانه‌ها به درستی اجرا می‌شد اکنون با طیب خاطر بیشتری وارد کار می‌شدیم.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی مدیران سازمان را نه به عنوان یک همراه بلکه به عنوان سربازانی بشناسد که جلو‌تر از آن‌ها حرکت می‌کنند تا مشکلاتشان را حل کنند، گفت: امیدواریم که با بسته‌های حمایتی و با شیب ملایم کار هدفمندی را به نحو صحیح پیش ببریم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: برنامه‌های کوتاه مدت و دراز مدت در سازمان در حال تدوین است که با کمک بخش خصوصی در کمیته‌هایی که ذکر آن رفت، تکمیل خواهد شد.

احمدیه، در خصوص افزایش حقوق دولتی معادن گفت: در حال حاضر میزان این حقوق به نصف آنچه در بخشنامه آمده بود کاهش پیدا کرده است و با مذاکرات این مشکل را هم حل می‌کنیم.

ازدواج اصفهان ایجاد اشتغال ایران حقوق سازمان صنعت معدن و تجارت استان سازمان صنعت و معدن صنعت صنعت معدن و تجارت مسلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر