کد خبر: 161156 A

سرپرست پلیس فتای استان اصفهان خبر داد:

فردی که از طریق اینترنت، ۲۰۰ میلیون ریال از حساب یکی از شهروندان سرقت کرده بود، توسط کاراگاهان پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر سرقت ۲۰۰ میلیون ریال از حساب وی، پس از انجام تحقیقات و محرز شدن سرقت از طریق اینترنت، نهایتاً اقدامات تخصصی در فضای سایبر منجر به دستگیری متهم شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان؛ سرهنگ مرتضوی افزود: متهم در مواجهه با مدارک و مستندات این پلیس به بزه انتسابی اعتراف و اقرار کرد زمانی که شاکی جهت خرید به فروشگاه او مراجعه می‌کند بعد از دریافت کارت بانکی او جهت خرید و پرداخت بصورت اینترنتی، اطلاعات حساب بانکی وی را یادداشت و در فرصتی دیگر اقدام به سرقت از حساب او می‌کند.

وی به شهروندان توصیه کرد رمز کارت خود را به صورت دوره‌ای تغییر دهید و اگر مجبورید کارت عابر بانک خود را به فرد دیگری بسپارید، پس از اتمام کار رمز خود را عوض نمایید و موجودی حساب خود را با نگهداشتن رسید‌های بانکی(تراکنش‌ها) به طور مرتب کنترل و حسابرسی کنید و هرگونه مغایرت را به بانک اطلاع دهید.

استان اصفهان اصفهان اینترنت سرقت شناسایی و دستگیر عابر بانک فتا فرماندهی انتظامی استان پلیس مرتضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر