کد خبر: 161331 A

استاندار اصفهان:

حضرت زهرا(س) الگوی بی بدیل و بی نظیر و عصاره ی ارزشهای متعالی خلقت است.

استاندار اصفهان در مراسم جشن ولادت حضرت زهرا(س) که با حضور فرزندان شاهد، بازنشستگان، کارمندان نمونه خدمت و بانوان شاغل در استانداری وفرمانداری ها برگزار شد گفت: صحبت کردن در خصوص شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) که از ایشان به عنوان سیده دو عالم، گوهر ناب کرامت و مظهر محبت و شفقت و تکیه گاه امامت یاد می شود بسیار مشکل و خارج از توان می باشد و نیاز به تحقیق و بررسی عمیق و گسترده دارد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان؛ رسول زرگرپور افزود: عفت، تقوا، طهارت، مجاهدت شوهرداری و فرزندداری، سیاست فهمی ومهربانی ایشان، امروز به عنوان یک الگو برای زنان جامعه مطرح است که بررسی هرکدام از این خصوصیات نیاز به مطالعه و بررسی همه جانبه دارد.

وی تصریح کرد: طبق گفته ی محققین علوم اسلامی برای درک گوشه ای از فضائل الهی آن حضرت کافی است خطبه ی غرای حضرت زهرا(س) را درباره ی حقیقت توحید مرور کنیم.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه امروز در مورد شخصیت زن دو دیدگاه کاملا متضاد وجود دارد، ادامه داد: بزرگان دنیای اسلام از زن به عنوان حقیقت کوثر تاویل کرده اند و این در حالی است که از دیدگاه غرب تحت عنوان جنبش فمنیسم یاد می شود.

زرگرپور دیدگاه غرب را کاملا مادی و انحرافی دانست و اذعان داشت: طبق این دیدگاه نگاهی کاسبکارانه به ظرفیت زن در مسائل اقتصادی وجود دارد و این دیدگاه، نگاهی تحقیر آمیز به زن و تنزل دادن آن به عنوان وسیله ی برای اطفای شهوات مردان و نگاهی ظالمانه و متحجرانه مبنی بر برابری زن و مرد دارد.

استاندار اصفهان در ادامه افزود: در مقابل این دیدگاه، دیدگاه اسلامی وجود دارد که مبنی بر عدم تفاوت زن و مرد در سیر مقامات معنوی و عدم تفاوت در رشد و تعالی و همچنین در تحصیل، شغل و عدم تفاوت حقوق الهی است.

رسول زرگرپور با بیان اینکه زن و مرد در فطرت ذاتی خود دارای تفاوتهایی هستند؛ اظهار داشت: این تفاوت ها عرصه های متفاوتی را پیش روی آن ها قرار می دهد و این مزیت اصلی اسلام نسبت به دیگر دیدگاه ها است.

استاندار اصفهان به بیانات مهم مقام معظم رهبری در دیدار با زنان فرهیخته و نخبه در تهران اشاره کرد و افزود: ایشان در این دیدار فرمودند باید ذهن خود را از تفکرات غلط و کلیشه ای غرب در مسئله زن تخلیه کرد و برابری جنسی زن و مرد از جمله حرفهای غلط غرب است و امروز ایران اسلامی از حضور خیل عظیم زنان دانشمند نخبه تحصیل کرده و با فرهنگ که بعضا مسئولیت های مهم اداری را هم بر عهده دارند بر خود می با لد، زنانی که نه تنها مدیریت خانواده و تربیت فرزندان را به خوبی بر عهده دارند بلکه در مسئولیت های اجتماعی هم الگو و نمونه اند.

گفتنی است در این مراسم از فرزندان دختر شهیدان سرافراز که هم اکنون در استانداری و فرمانداری های استان مشغول به خدمت می باشند و همچنین بازنشستگان سال ۹۲ و کارمندان نمونه خدمت سال ۹۱ تجلیل شد.

اصفهان جامعه حضرت زهرا حضرت فاطمه زهرا خانواده رشد و تعالی زنان زهرا مقام معظم رهبری اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر