کد خبر: 162369 A

استانداراصفهان دردیداربا اسقف اعظم ارامنه جنوب عنوان کرد:

تعامل، دوستی وهمکاری خوب اسقف اعظم و جامعه ارامنه اصفهان درمسائل مختلف استان ستودنی وقابل تقدیر است.

استاندار اصفهان در دیداربا اسقف اعظم و شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران که به منظور تبریک سال جدید ایرانی و میلاد حضرت زهرا(س) از سوی ارامنه ایران در تالار اشرف صورت گرفت، گفت: این دیدار سومین دیدار مدیریت استان و اسقف ارامنه ی استان در طول ۷ ماه اخیر می باشد که نشانگر همکاری، تعامل و دوستی مدیریت استان با جامعه ی ارامنه ی استان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، رسول زرگر پور؛ با بیان اینکه سال نوی ایرانی بیانگر نو شدن طبیعت است، اظهار داشت: ازخدا می خواهیم که همزمان با طبیعت، روح ما نیز نو شود؛ همانگونه که دعای آغاز سال نیز مبین این مطلب است.

وی با اشاره به سفر سالهای قبل خود به ایروان، تصریح کرد: در این سفر از موزه ی شهدای ارامنه بازدید کردم و در آنجا وقایعی که در طول تاریخ برای ارامنه اتفاق افتاده بود به خوبی ترسیم شده بود.

وی با ابراز تاسف از حملات تروریستی به کلیساها و معابد و منازل ارامنه در سوریه گفت: افرادی که حرمت انسان ها و ادیان الهی را نگه نمی دارند قابل احترام نیستند.

زرگرپور؛ همکاری ارامنه اصفهان با مدیریت استان در مسائل مختلف را بسیار ستودنی عنوان کرد و از اسقف اعظم و جامعه ارامنه اصفهان تقدیر و تشکر نمود.

اصفهان ایران جامعه حضرت زهرا سوریه طبیعت موزه استان ارامنه اسقف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر