کد خبر: 162373 A

اسقف اعظم و شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران خواستار شد:

مصادف با ۹۹ سالگرد نسل کشی ارامنه وعدم مجازات عاملین آن، متاسفانه یک چنین رخدادی اینبار در سوریه و به وسیله تروریست ها دردست اجراست که جامعه بشریت باید با آگاهی کمک کند که چنین جنایت هایی تکرار نشود.

اسقف اعظم و شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران در دیدار با استاندار اصفهان که به منظور تبریک سال جدید ایرانی و میلاد حضرت زهرا(س) از سوی ارامنه ایران در تالار اشرف استانداری صورت گرفت، گفت: در نوروز که متقارن با شکوفایی طبیعت است باید نوسازی وجود انسان هم صورت پذیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، بابگن چاریان، از انسان به عنوان بهترین نمونه ی آفرینش خداوند یاد کرد و اظهار داشت: خداوند متعال به انسان امتیازات و امکانات زیادی داده و باید انسان از این ظرفیتها به بهترین شکل استفاده کند.

اسقف اعظم با بیان اینکه انسان همیشه در حال تغییر و تحول می باشد، افزود: نوروز بهترین فرصت برای تغییر در انسان ها است.

وی یادآور شد: خوشبختانه امسال تفاهمات خوبی مابین مسلمانان و مسیحیان منعقد شده است و جامعه ی ارامنه ی استان با حضور در مراسم روز ارتش از فداکاری های ارتش جمهوری اسلامی در راه دفاع از وطن تجلیل کرد.

بابگن چاریان، به تقارن روز مادر و ایام عید پاک اشاره کرد و اظهار داشت: ما این تقارن را خوش یمن می دانیم و تاکید ما در این ایام پاسداشت حرمت مادران بالاخص مادران ایرانی است که فرزندان ایثارگر و تلاشگر تربیت کردند.

وی با بیان اینکه با گذشت سالیان متمادی، جوامع انسانی هیچ گاه شهدای خود را فراموش نمی کنند؛ تصریح کرد: این روزها مصادف با ۹۹ سالگرد نسل کشی ارامنه میباشد و فرصت خوبی است که یکبار دیگر از ۵/۱ میلیون ارامنه ایی که در سال ۱۹۱۵ نسل کشی شده اند یاد کنیم.

اسقف اعظم در ادامه اظهار داشت: متاسفانه وقوع این حادثه و عدم مجازات عاملین آن، باعثشده است که این جنایت ها همچنان ادامه یابد.

وی به حملات تروریست ها به شهرک های ارمنی نشین در سوریه اشاره کرد و افزود: جامعه ی بشریت باید با آگاهی کمک کند که چنین جنایت هایی تکرار نشود.

شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران اعلام داشت: در آیین های مذهبی که در ایام سال نو ایرانی برگزار می شود دعا برای سلامتی و موفقیت مسئولین به خصوص مقام معظم رهبری و مدیریت استان توسط جامعه ی ارامنی صورت گرفت و از خداوند تقاضا داریم که ایران و این مملکت را همواره سالم و سربلند نگه دارد.

وی با اشاره به مشکلات استان درزمینه های خشکسالی و کمیود آب گفت: خوشبختانه تصمیمات خوبی در سطح ملی در این خصوص صورت گرفته است و باید منتظر نتایج آن باشیم.

اسقف اعظم ارامنه خطاب به استاندار اظهار داشت: امیدوارم با تجارب مفید و تدابیر ارزنده جنابعالی، شاهد رشد و شکوفایی بیشتر استان در همه عرصه ها باشیم.

اصفهان ایران جامعه حضرت زهرا خشکسالی رشد سوریه مسلمانان مقام معظم رهبری نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر