کد خبر: 162832 A

مدیر کل کار، تعاون و امور اجتماعی استان اصفهان خبر داد:

در سال جاری، با تقویت دفاتر مشاوره و برگزاری دوره‌های آموزشی لازم، تلاش داریم قدم‌های مثبتی در حوزه کارگر و کارفرمایی برداریم.

مدیر کل کار، تعاون و امور اجتماعی استان اصفهان درهمایش «نکوداشت کار و کارگر» که دراتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد با اشاره به اهمیت کارگر و کارفرما در سال فرهنگ و اقتصاد، گفت: در قرآن و در باب اهمیت کار و کارگر نیز، بالغ بر ۴۰۰ آیه و با عناوین مختلف ذکر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، غلامعلی قادری؛ گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود و توجه دولت به امور اشتغال، اصفهان آمادگی برگزاری همایش فرهنگ کار و فرهنگ سازی را در این باب و با همکاری دانشگاه‌ها و شهرک علمی و تحقیقاتی دارد.

وی با بیان اینکه پیامبران علاوه بر هدایت الهی، خود همواره مشغول کار و فعالیت بودند، اظهار داشت: در حال حاضر فرهنگسازی کار در اصفهان به عنوان یک امر چند بعدی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر کل کار، تعاون و امور اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه سالیانه حدود ۳۰ هزار پرونده شکایت راهی اداره کار می‌شود، ادامه داد: یکی از مشکلات فعلی آشنا نبودن کارگران با حق و حقوق قانونی خود است.

وی تصریح کرد: در سال جاری، با تقویت دفا‌تر مشاوره و برگزاری دوره‌های آموزشی لازم، تلاش داریم قدم‌های مثبتی در حوزه کارگر و کارفرمایی برداریم.

قادری توجه هر چه بیشتر به مراجع و هیئت‌های تشخیص و «تقویت سازش را در دعاوی» از دیگر برنامه‌های اداره کل کار استان در سال ۱۳۹ برشمرد و گفت: از ظرفیت‌های اصفهان و نخبگان و مراکز علمی ودانشگاهی برای رسیدن به اشتغال مد نظر دولت بیشترین استفاده ممکن را می‌بریم.

استان اصفهان اشتغال اصفهان حقوق دوره های آموزشی دولت فرهنگ سازی قرآن مد مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر