کد خبر: 164121 A

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:

برای اولین بار‌ در ایام قبل از نوروز سال ۹۳ از نیروی کار زندانیان برای رنگ آمیزی جداول و معابر شهری استفاده شد.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در جمع مسئولین زندانهای استان، اعضاء شورای اسلامی شهر و شهرداران و مسئولین خدمات شهری شهرداری‌های ۱۵ گانه اصفهان گفت: به شهرداری‌های مناطق مختلف اصفهان توصیه شده، که از ظرفیت‌های زندانیان استفاده کنند و نیازهای خود را به زندان‌ها اعلام کرده تا بنیاد تعاون زندان بر اساس توانمندی‌های زندانیان، نیازهای مورد نظر را تامین کند تا با یک ارتباط منطقی دوطرفه و هم افزایی لازم، استفاده مطلوب و مثبتی از توان زندانیان صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان؛ رضا امینی اظهار داشت: آسیب‌دیدگان اجتماعی مستقر در زندان‌ها، به دو بخشِ جرایم عمد و غیر عمد تقسیم می‌شوند؛ لذا تعدادی از این زندانیان از ظرفیت‌های قابل توجهی برای کار و تولید برخوردارند.
وی افزود: ‌ در بازدید قبلی شورای اسلامی شهر اصفهان از زندان مرکزی این شهر، از سوی مدیرکل زندان‌های استان و مدیر زندان مرکزی اصفهان اعلام شد که ما می‌توانیم بخشی از خدمات شهری شهرداری را بر عهده بگیریم و شهرداری‌ها می‌توانند در صورت صلاحدید از نیروی انسانی ما به نحو مقتضی استفاده کنند.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: در زندان، کارگاه‌های تولیدی وجود دارد که با استفاده از توان تخصصی زندانیان، محصولاتی را تولید می‌کنند و به مراکز مختلف تجاری ارائه می‌دهند.
وی با بیان اینکه بخشی از تولیدات زندانیان در زمینه مبلمان شهری مورد استفادهٔ شهرداری‌ها است، ادامه داد: بر اساس ارتباطی که بین معاونت خدمات شهری شهرداری و بنیاد تعاون زندانیان استان اصفهان برقرار شد، در زمینه مبلمان شهری سفارشاتی به آن‌ها ارائه شد؛ برای اولین بار‌ در ایام قبل از نوروز سال ۹۳ از نیروی کار زندانیان برای رنگ آمیزی جداول و معابر شهری استفاده شد.
امینی تصریح کرد: با ساز و کاری که برای مرخصی زندانیان پیش‌بینی شده بود، تعداد زیادی از آن‌ها در سطح شهر به کار گرفته شدند و در پایان، حقوقی به آن‌ها پرداخت شد که خشنودی زندانیان و خانواده‌هایشان را در آستانهٔ شب‌عید به همراه داشت.

وی افزود: ‌ پس از این تجربه موفق، ساز و کارِ هماهنگ و مشترکی بین شهرداری‌ و بنیاد تعاون زندان برقرار شد تا انشاالله در برنامه‌های بعدی، در حوزه‌های مختلف شامل خدمات شهری، عمران شهری، حمل و نقل و محیط زیست از توانمندی‌های زندانیان استفاده شود.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه خانواده‌های زندانیان، افرادی مصیبت زده هستند و مشکلاتی چون افسردگی‌های اجتماعی و آسیب‌های روحی زیادی بر آن‌ها وارد می‌شود، خاطر نشان کرد: حمایت اقتصادی این افراد، امری است که نیاز به توجه ویژه دارد و به طور قطع، از تکرار گناه و اشتباهات محکومان جلوگیری می‌کند.

امینی اذعان داشت: ‌ شهرداری‌ها می‌توانند، محصولات مورد نیاز خود را به جای بازار از بنیاد تعاون زندانیان تهیه کنند تا فروش محصولات زندانیان، امیدواری را در آنان افزایش دهد و به اقتصاد خانواده‌های آن‌ها کمک کند.

اصفهان افسردگی خانواده رنگ آمیزی شورای اسلامی شهر شهرداری محیط زیست نوروز نیروی انسانی نیروی کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر