کد خبر: 164255 A

با دلیل عدم ارائه خدمات ناکافی تامین اجتماعی به کارگران:

مسوولان سازمان تامین اجتماعی باید درتصمیم گیری های خود در حوزه هایی که با کار و تولید مرتبط است، بخش خصوصی را دخیل کنند.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران؛ در همایش «نقش فرهنگ کار در رشد بهره وری عوامل تولید» که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل این وزارتخانه برگزار شد، گفت: با توجه به عملکرد و وعده‌های دولت یازدهم به آن امیدواریم جامعه ما باید تبدیل به جامعه‌ای تولید محور شود که در آن کار و تولید از اولین اولویت‌ها باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان؛ سیدعبدالوهاب سهل آبادی؛ احترام به کارگر را اولین رکن جامعه تولیدمحور دانست و گفت: ارتباط خوب میان کارگر و کارفرما به رشد تولید و بالا رفتن بهره وری کمک می‌کند و درواقع نشاط کارگران از عواملی است که در موفقیت کار و کارفرما تاثیر دارد.

وی با بیان اینکه کارخانه‌ها به نوعی، عبادتگاه است، افزود: کارگران و کارفرمایان در کنار هم و با همدلی یکدیگر باید چرخ تولید کشور را بچرخانند.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران؛ در ادامه صحبت‌های خود به مشکلات کارگران در حوزه سلامت و درمان اشاره کرد و گفت: هزینه‌های درمان بسیار بیشتر از حقوق ماهانه کارگران است و بخصوص در بخش سلامت دهان و دندان کارگران با مشکلات جدی دست به گریبانند.

سهل آبادی با تاکید بر اینکه متاسفانه تامین اجتماعی خدمات کافی در حوزه درمان به کارگران ارایه نمی‌دهد، ادامه داد: در بعضی بیمارستان‌های دولتی حتی امکانات کافی برای درمان کارگران وجود ندارد.

وی از مسوولان سازمان تامین اجتماعی خواست: اگر ما شریک آن سازمان هستیم، ما را درتصمیم گیری‌های خود در حوزه‌هایی که با کار و تولید مرتبط است، دخیل کنید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، تحریم‌ها، تورم و هدفمندی یارانه‌ها را از چالش‌هایی که تولیدکنندگان با آن درگیرند، ذکر کرد و افزود: قطع راه‌های ارتباطی با دنیا به طور قطع به ضرر اقتصاد و تولید داخلی تمام می‌شود.

سهل آبادی، همچنین با انتقاد از مجازات زندان برای مسایلی مانند بدهی‌های تولیدکنندگان، پیشنهاد کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور که امکان بدهی را برای کارفرمایان زیاد می‌کند، مجازات‌هایی غیر از زندان برای این مسئله در نظر گرفته شود.

وی گفت: تمام مسایل و مشکلات با اقتدا به منویات رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال، قابل حل است.

اقتصاد بخش خصوصی بیمارستان تامین اجتماعی جامعه درمان دولت زندان سازمان تامین اجتماعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر