کد خبر: 170556 A

استاندار اصفهان خبر داد:

فاز دوم تفاهمنامه پروژه مطالعاتی مدیریت یکپارچه زاینده رود با شرکت دولت آلمان که توسط شرکت " Inter ۳ " به زودی اجرایی خواهد شد.

رسول زرگرپور استاندار اصفهان در دیدار با نماینده دولت آلمان که در خصوص اجرای فاز دوم تفاهمنامه پروژه مدیریت یکپارچه زاینده رود برگزار شد، گفت: فاز یک این تفاهمنامه که در خصوص جمع آوری اطلاعات حوضه آبریز زاینده رود از لحاظ نرم افزاری بود به زودی به پایان خواهد رسید.

به گزارش ایلنا از اصفهان، استاندار اصفهان با اشاره به سوابق همکاری‌های تاریخی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و کشور آلمان، گفت: این دو کشور علاقه‌مند به همکارهای دو سویه هستند.

رسول زرگرپور افزود: اعتقاد داریم گسترش فعالیت‌های علمی و اجرای ایران و آلمان، می‌تواند فعالیت‌های سیاسی دو کشور را نیز روان‌تر کند.

زرگرپور موضوع زاینده رود را یکی از دغدغه‌های اصلی و مشکلات استان عنوان کرد و افزود: از نقطه نظرات کار‌شناسی همهٔ متخصصین برای حل این مشکل استقبال می‌کنیم.

استاندار اصفهان با اشاره به تفاهمنامه پروژه مطالعاتی - تحقیقاتی مدیریت یکپارچه رودخانه زاینده رود که در سال ۸۹ به امضا رسیده بود، گفت: هماهنگی‌های خوبی در این خصوص با مدیریت استان وجود دارد و و امیدواریم با همکاری دو طرف فاز دوم پروژه با سرعت بیشتری ادامه یابد.

وی با بیان اینکه استان در موضوع آب و خشکسالی در وضعت بحرانی قرار گرفته است، اظهار داشت: امیدواریم با تلفیق تجربیات مدیریت استان و توان علمی کار‌شناسان کشور آلمان به موضوع زاینده رود بیشتر پرداخته و مشکلات آن را کاهش دهیم.

استاندار اصفهان اعلام آمادگی نمود که همچون دوره قبل همکاری‌های لازم را برای حل مشکلات حوضهٔ آبریز زاینده رود با این شرکت داشته باشد.

استاندار اصفهان خواستارسرعت بخشیدن به انجام مطالعات شد و گفت: باید هرچه سریع‌تر بخش‌های با قیمانده از فاز یک این پروژه به اتمام برسد و فاز دوم اجرایی شود.

نماینده دولت آلمان نیز در این دیدار گفت: بودجهٔ لازم برای اجرای فاز دوم این پروژه در نظر گرفته شده است و امیدواریم با ابلاغ این بودجه این پروژه هرچه سریع‌تر اجرایی شود.

تفاهمنامه پروژه مدیریت یکپارچه زاینده رود در سال ۱۳۸۹ بین شرکت آب منطقه‏ای اصفهان به نمایندگی از وزارت نیرو و شرکت «Inter ۳» آلمان به نمایندگی از وزارت علوم و تحقیقات این کشور به امضا رسیده بود و اجرای این پروژه در سه فاز و به مدت ۳ سال پیش بینی شده بود.

استاندار اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر