کد خبر: 170586 A

فرمانده نیروی زمینی ارتش در رزمایش بیت‌المقدس ۲۶ تاکید کرد:

ارزیابی های صورت گرفته ازرزمایش بیت‌المقدس ۲۶ بسیارمثبت است چراکه تجربیاتی که در رزمایش‌های گذشته به دست ‌آورده‌ایم در این رزمایش به خوبی توسط نیروهای ارتش به کار بسته شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در روز سوم رزمایش بیت‌المقدس ۲۶ که در منطقه نصر آباد اصفهان برگزار شد با اشاره به اینکه بهره‌ گیری از تک‌ تیرانداز شاهر، سلاح ضد زرهی و تاکتیک زمین مسلح دررزمایش بیت‌المقدس ۲۶ مورد استفاده قرار گرفت ادامه داد: ارزیابی نهایی ما این است که قابلیت دفاع نظامی ما در حوزه نیروی زمینی بالا‌تر رفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان، با اشاره به اینکه مرحله دوم رزمایش بیت المقدس ۲۶ درمنطقه کاشان(دوم خرداد ماه برگزار شد اظهار داشت: این رزمایش از تمامی رسته‌ها از جمله رسته‌های زرهی، پهپاد، پیاده نظام و بالگردهای هوانیروز استفاده شده است و سعی شده با ایجاد هماهنگی بین آن‌ها کیفیت این رزمایش نسبت به سالهای گذشته بهتر باشد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: ارزیابی من از این رزمایش این است که سطح آن بالا‌تر نسبت به سال‌های گذشته بود و احساس کردم همه دانشجویان افسری ارتش از برگزاری این رزمایش رضایتمند بودند.

وی ادامه داد: نیروی زمینی ارتش به صورت همه‌جانبه از آمادگی قابل قبولی برای دفاع از حدود مرز‌ها برخوردار است.

پور دستان اظهار داشت: استفاده از تکنیک‌ها و تاکتیک‌های متناسب با شرایط جنگ ناهمتراز و نامتقارن و استفاده از مهمات جنگی از دیگر ویژگی‌های ممتاز این رزمایش است. سعی کردیم که با به کار بستن تکنیک‌های نوین حرفه‌ای در ارتش به صورت عملی در این رزمایش کارایی آن‌ها را مورد ارزیابی قرار دهیم.

وی بیان داشت: ارزیابی ما از این رزمایش مثبت است چراکه تجربیاتی که در رزمایش‌های گذشته به دست ‌آورده‌ایم در این رزمایش به خوبی توسط نیروهای ارتش به کار بسته شد.

وی همچنین در ادامه به استفاده از تک تیرانداز شاهر، سلاح ضد زرهی و تاکتیک زمین مسلح در این رزمایش خبر داد و گفت: ارزیابی نهایی ما این است که قابلیت دفاع نظامی ما در حوزه نیروی زمینی بالا‌تر رفته است.

پوردستان با بیان اینکه پیام رزمایش بیت‌المقدس ۲۶ منطقه نصرآباد اصفهان امنیت، آرامش و آسایش برای مردم است و به آنان اطمینان می‌دهد فرزندان آنان در ارتش جمهوری اسلامی به شایستگی در مقابل تهدیدات دشمنان می‌ایستند.

وی گفت: امروز نیروی زمینی ارتش توان بالا و بسیار قابل قبولی دارد و چنانچه دشمنان بخواهند تهدید عملی نسبت به کشور‌ها و مرز‌ها داشته باشند با پاسخ جدی در عرصه عمل از سوی ارتش جمهوری اسلامی ایران روبه‌رو می‌شود.

امیر پوردستان همچنین در جمع دانشجویان دوره عالی آموزش افسری رزمایش بیت المقدس۲۶ گفت: باید از همه توان برای مقابله با دشمن بهره بگیریم. این در حالی است که ما آموزش‌ها را در دوران جنگ با رژیم بعثی دیدیم اما امروز جوانان ما این آموزش‌ها را در حالی فرا می‌گیرند که دشمن انواع تهدید‌ها را مطرح می‌کند و دانشجویان افسری امروز رسالت بزرگی بر دوش دارند.

وی افزود: با رشادت و فداکاری همه نیرو‌ها امروز شاهد اقتدار نیروی زمینی ارتش بودیم و دانشجویان در مقطع فعلی، رسالت سخت‌تری بر دوش دارند چراکه ما این آموزش‌ها را در دوران جنگ با رژیم بعثی دیدیم اما امروز جوانان ما این آموزش‌ها را در حالی فرا می‌گیرند که دشمن انواع تهدید‌ها را مطرح می‌کند.

پوردستان گفت: از حضور نورانی شما، همه برادران و اساتید و نیروهای هوایی تشکر کرده و آرزو می‌کنم در هر سنگر، سربازی فداکار برای رهبر معظم انقلاب باشید و در سالروز آزادسازی خرمهشر، یاد شهدای عملیات بیت‌المقدس را گرامی داشته و آرزو می‌کنیم که راه این عزیزان را ادامه دهیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه با اشاره به اینکه کسانی که خیال خام تعدی به کشور ایران را دارند، باید بدانند که تعدی‌گران با پاسخ سخت ارتش مواجه می‌شوند گفت: در ارزیابی نهایی از رزمایش بیت المقدس ۲۶باید گفت قابلیت دفاعی در حوزه رزم بالا رفته و به‌صورت همه‌جانبه از کشور دفاع می‌شود.

وی درباره پیام این رزمایش بیان داشت: امنیت و آرامش برای مردم ما بوده و مردم باید بدانند که فرزندان آن‌ها در نیروی زمینی ارتش استعداد بالایی دارند و کسانی که خیال خام تعدی به کشور ما را دارند، باید بدانند که ارتش توان دفاعی بالایی دارد و با پاسخ سخت ما مواجه شده و از کرده خود پشیمان می‌شود.

گفتنی است، سومین مرحله رزمایش بیت المقدس ۲۶ از صبح شنبه در منطقه عمومی نصرآباد اصفهان آغاز شد و تا فردا ادامه دارد. مراحل قبلی این رزمایش با شلیک موشکهای مختلف در دو روز گذشته در منطقه کاشان برگزار شد.

ارتش جمهوری اسلامی ایران اصفهان امنیت و آرامش ایران جمهوری اسلامی جنگ رهبر معظم انقلاب زمین سربازی امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر