کد خبر: 173026 A

با هدف حمایت از صنایع دستی استان و ارائه آموزش‌های مهارتی؛

کارگاه آموزشی معرق چوب برای اولین بار در استان اصفهان مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهید بهشتی افتتاح شد.

کارگاه آموزشی معرق چوب برای اولین بار در استان اصفهان مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهید بهشتی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، سیروس آئینه بندی؛ رئیس مرکز شهید بهشتی اصفهان گفت: کارگاه آموزشی معرق چوب با هدف حمایت از صنایع دستی استان و ارائه آموزشهای مهارتی موردنیاز شهر اصفهان، ارتقاء آموزش های مهارتی بازار محور و اشتغالزایی مهارت آموختگان در رشته های نوین راه اندازی شده است.

مربی کارگاه معرق نیز با اشاره به ظرفیت ۱۷ نفری کارگاه افزود: برای اولین بار دوره آموزشی رشته معرق چوب درجه یک طبق استاندارد ۶۲۰ ساعت شامل ساخت تابلوهای تزئینی، به کار بردن صدف های طبیعی، خاتم کاری، کار با صدف های مصنوعی، کار با فلزات برای هفده نفر از خواهران علاقمند اجرا می شود.

یوسف خلیلی اظهار داشت: ‌ رشته معرق چوب درجه دو طبق استاندارد به مدت ۵۵۰ ساعت نیز برای اجرا برنامه ریزی شده است.

وی در خصوص هزینه های اختصاص یافته برای ساماندهی فضای کارگاهی و خرید تجهیزاتی از قبیل اره فلکی، دریل پایه دار، فارسی بر برقی، دریل دستی، مواد مصرفی چوب گفت: معادل یکصد و پنجاه میلیون ریال بودجه در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در نمایشگاه معرق این کارگاه تعداد پنجاه اثر معرق چوب شامل گل و مرغ، مینیاتور، گل و بوته، خطوط نوشتاری، آیات قرآن، تندیس های یا علی در معرض نمایش و فروش گذاشته شده است.

گفتنی است اولین کارگاه معرق چوب در اصفهان به همت یوسف خلیلی مربی مرکز شهید بهشتی در مساحت ۵۰ مترمربع فضای کارگاهی و ۲۰ مترمربع فضای نمایشگاهی با راهبرد طراحی، تراش، تولید و فروش افتتاح و به بهره برداری رسید.

در آیین افتتاح این کارگاه آموزشی معاون و رئیس اداره آموزش، پژوهش و برنامه ریزی، رئیس مرکز شهید بهشتی، برخی از مسئولین اداره کل و کارآموزان ثبت نام شده حضور داشتند.

استان اصفهان استاندارد اصفهان بودجه شهید بهشتی صنایع دستی فلزات فنی و حرفه ای قرآن معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر