کد خبر: 177498 A

فرمانده قرارگاه رافع استان اصفهان خبر داد:

رزمایش پیامبر اعظم(ص) به عنوان اولین رزمایش پدافند هسته ای کشور به منظور آمادگی هر چه بیشتر در این زمینه در استان اصفهان برگزار می شود.

استاندار و فرمانده قرارگاه رافع استان اصفهان در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان که با حضور اعضا و کارگروه ها برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه اصفهان یکی از استان های اتمی کشور است، ‌ برگزاری رزمایش هسته‌ای از اهمیت ویژه برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان؛ رسول زرگرپور اظهار داشت: ‌برگزاری رزمایش هسته ای در اصفهان در راستای آمادگی هر چه بیشتر در این زمینه ضرورت دارد و این عمل به عنوان یک الگو برای دیگر استان ها مطرح خواهد شد.

وی پس از ارائه گزارش توسط دبیر قرارگاه رافع استان پیرامون اقدامات انجام گرفته در خصوص رزمایش پیامبر اعظم(ص)، به بررسی رویکرد دستگاه های ذیربط در این خصوص و هماهنگی نهایی پیرامون آموزش عوامل دست‌اندرکار رزمایش پرداخت.

زرگرپور با اشاره به اینکه ۸ کمیته تخصصی و ۱۲ کارگروه موضوعی به عنوان زیرمجموعه شورای پدافند غیرعامل تعریف شده است، تصریح کرد: کمیته های ۸ گانه و کارگروه های مربوطه باید مسائل، رویکردها و الزامات مربوط را پیگیری کرده و در صورت بروز مشکل جهت حل آن گزارش دهند.

وی تأکید کرد: باید نقاط ضعف قبل از برگزاری رزمایش بررسی شده و تا زمان برگزاری این ضعف ها برطرف و به نقاط قوت تبدیل شود.

استاندار اصفهان با بیان اینکه آموزش‎ها در خصوص رزمایش در سه سطح صورت می پذیرد، تصریح کرد: بحثآموزش یکی از مهم ترین بروندادهای این رزمایش است که باید به طور کامل برگزار گردد.

وی در پایان بر لزوم فرهنگ سازی در خصوص پدافند غیرعامل تأکید کرد و افزود: باید آموزش در این زمینه از مقاطع پائین آموزشی شروع شود و در مقاطع بالاتر به صورت پیشرفته تداوم یابد.

استاندار اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر