کد خبر: 178634 A

استاندار اصفهان تاکید کرد:

بهره گیری از فضای معنوی مساجد در فعالیت های فرهنگی، اثرگذاری آن را دو چندان کرده و باعثتقویت روحیه معنویت در نوجوانان و جوانان شده است

استاندار اصفهان؛ در نشست هیأت هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی مساجد شهرستان ها، فعالیت کانون‌های مساجد را دل گرم کننده و مفید دانست و ادامه داد: این کانون ها برکاتی والا برای نظام جمهوری اسلامی ایران است.

ببه گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان؛ رسول زرگرپور، با اشاره به اینکه برای جلوگیری از منحرف شدن این کانون‌ها از مسیر اصلی حرکت، تقویت مجموعه‌ای نظارتی برای این امر ضروری است اظهار داشت: بهره گیری از فضای معنوی مساجد در فعالیت های فرهنگی، اثرگذاری آن را دو چندان کرده و باعثتقویت روحیه معنویت در نوجوانان و جوانان خواهد شد.

وی با بیان اینکه مساجد پایگاه‌های بزرگ انسان‌سازی هستند، افزود: اما همین پایگاه‌ها اگر فاقد برنامه و مدیریت باشد نه تنها نمی‌تواند نیروهای فعال در عرصه فرهنگی را تربیت کند بلکه باعثدلسردی افراد مستعد از فضای دین و فرهنگ می‌شود.

مدیر ارشد استان همچنین به تکمیل شناسنامه مساجد، تکایا و حسینیه های استان تا شش ماه آینده اشاره کرد و یادآور شد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان به عنوان متولی این کار تعیین شده است.

زرگرپور تشکیل ستاد اوقات فراغت مساجد استان را در پربار نمودن فصل تعطیلات برای دانش آموزان بسیار مؤثر و مفید دانست و گفت: با همکاری همه ارگان هایی که به نحوی در مساجد فعال هستند، امسال برای اولین بار با یک وحدت رویه برنامه های اوقات فراغت در مساجد استان صورت می پذیرد.

استاندار اصفهان در پایان با اشاره به مراسم افتتاحیه اوقات فراغت مساجد استان، تصریح کرد: این برنامه نشان از همیاری، هم افزایی و همکاری دستگاه های فعال در مساجد استان است.

اداره کل اوقاف و امور خیریه اصفهان اوقات فراغت تعطیلات دانش آموزان دین فعالیت های فرهنگی کانون های فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران نوجوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر