کد خبر: 181609 A

معاون استانداری اصفهان:

ایران سرزمین خشک و کم آبی است که باید به منظور توسعه و پایداری این مرز و بوم صرفه جویی در مصرف آب جدی گرفته شود.

معاون توسعه و منابع انسانی استانداری اصفهان در همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در شهر اصفهان گفت: متأسفانه مصرف انرژی در ایران ۱۰ برابر میانگین جهانی است جمعیت ۷۵ میلیون نفری ایران ۱۰ برابر میانگین جهانی انرژی مصرف می کنند به طوریکه مصرف انرژی در ایران بیش از کشورهای پرجمعیت چین و هند است و هم اکنون مصرف انرژی برق در ایران ۳ برابر دنیاست.


به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان؛ حسین سیستانی اظهار داشت: در حال حاضر بحران کمبود آب جهانی است و غلبه بر بحران کم آبی که مایه حیات است با صرفه جویی حاصل می شود این درحالیست که ایران سرزمین خشک و کم آبی است که باید به منظور توسعه و پایداری این مرز و بوم صرفه جویی در مصرف آب جدی گرفته شود و پیش بینی ها حاکی از آن است جنگ های آینده بر سر منابع آبی است، چرا که بدون دسترسی پایدار به منابع آبی توسعه و پیشرفت در بسیاری از زمینه ها بدست نخواهد آمد.


سیستانی هدف از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را درست مصرف کردن انرژی برشمرد و اعلام کرد: قانون هدفمندی یارانه ها به این جهت اجرایی شد که مصرف بهینه انرژی رواج یابد این درحالیست که هم اکنون بخشی از منابع مالی دولت حاصل از فروش نفت و مالیات صرف پرداخت یارانه می شود.


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان کلید حل مشکل بحران کم آبی در اصفهان را در دست مردم دانست و گفت: وقوع ۷ سال خشکسالی پیاپی در اصفهان معضل کم آبی را در این استان رقم زده است و درحال حاضر مهمترین راهکار غلبه بر بحران کم آبی صرفه جویی در مصرف آب است که این امر باید از سوی تک تک افراد به خوبی رعایت شود.


هاشم امینی با اشاره به شعار این همایش مبنی بر اینکه کلید حل مشکل کمبود آب، مدیریت مصرف است اظهار داشت: هدف از برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی هم گام و هم قدم شدن آحاد مردم با مسئولان آبفای اصفهان پیرامون مدیریت مصرف آب با درست مصرف کردن آب می باشد و نیز با انتقال پیام این همایش که کلید حل مشکل کمبود آب در اصفهان با درست مصرف کردن آب بدست می آید مسئولان امر را در این وظیفه خطیر یاری کنند.


امینی به دیگر برنامه های شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان درخصوص اعمال مدیریت مصرف آب اشاره کرد و اظهار داشت: این روزها شهرداری، شورای اسلامی شهر اصفهان، استانداری، صداوسیما و دستگاههای دیگر با شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در ترویج مصرف بهینه آب همکاری می کنند.

اجرای قانون هدفمندی یارانه اصفهان ایران جنگ خشکسالی شرکت آب و فاضلاب شهرداری صرفه جویی در مصرف قانون هدفمندی یارانه ها نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر