کد خبر: 181680 A

تا ۱۵ تیرماه صورت می گیرد؛

تا نیمه نخست تیر امسال، استان اصفهان به ایستگاه‌های ثبت و صدور کارت ملی هوشمند تجهیز می‌شوند.

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان گفت: تاکنون تمامی شهرستان‌ها به این تجهیزات تجهیز شده‌اند و تنها شهرستان نجف‌آباد از این مسئله مستثنی بوده که آن هم یک مشکل مخابراتی داشته و کاری به برنامه‌های ما ندارد اما در صدد تجهیز آن هستیم.


به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان؛ تورج حاجی‌رحیمیان با اشاره به اینکه تا نیمه نخست تیر امسال، استان اصفهان به ایستگاه‌های ثبت و صدور کارت ملی هوشمند تجهیز می‌شوند اظهار کرد: در سایر شهرستان‌ها، ایستگاه‌ها راه‌اندازی و فعال شده و اگرچه بعضی از شهرستان‌ها در این زمینه مشکل داشتند که به دلیل تجهیزات، اسکن ۳ انگشتی و عکس زنده بوده که ابتدای هفته آینده این مسئله صورت می‌گیرد.


مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان بیان کرد: پس از فعال‌سازی ایستگاه ها و ثبت و صدور دو گروه جامعه هدف را تحت پوشش می‌دهیم و پس از آن به سراغ گروه سنی بعدی می‌رویم.


وی تصریح کرد: ما فعلا ۲ گروه هدف داریم و یک گروه کسانی هستند که تازه ۱۵ ساله شده‌اند و کسانی که به هر دلیل مشخصات سجلی آنها تغییر می‌کند، مشخصاتی مانند تغییر نام و نام خانوادگی و یا مسائل دیگر چون مشخصات سجلی عوض می‌شود، به تبع آن کارت ملی هوشمند جدید به شخص می‌دهند.


حاجی‌رحیمیان اذعان داشت: پس از این ۲ گروه، به شرط تسریع در امور و ثبت و صدور، گروه هدف سوم را تحت پوشش می‌دهیم که زمان آن مشخص نیست اما با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، احتمالا نیمه دوم سال بوده که زمان آن را به همشهریان اعلام می‌کنیم.


وی خاطر نشان کرد: برای گروه سوم، چون جامعه هدف بزرگ بوده، ممکن است گروه‌بندی شده و بر اساس برخی اولویت‌ها صورت صدور شناسنامه هوشمند صورت گیرد تا برای خدمات‌رسانی هرچه بهتر، با حجم زیاد همشهریان روبرو نشویم که در این باره به طور قطع برنامه‌ریزی‌هایی انجام می‌شود.


مدیرکل ثبت احوار اصفهان به تعداد ایستگاه‌های ثبت و صدور کارت ملی هوشمند در شهر اصفهان اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون در شهر اصفهان ۴ ایستگاه فعال داریم اما با اداره‌کل پست تعاملی انجام داده‌ایم و با توجه به اینکه در آن مکان نیز مراجعه زیادی روبرو می‌شوند، در صدد هستیم ۴ ایستگاه هم در اداره پست ایجاد کنیم.


وی افزود: در این زمینه با اداره‌کل پست استان اصفهان تفاهم نامه‌ای را امضا کرده‌ایم که تا پایان تیر، اقدامات لازم در این زمینه انجام می‌شود.
حاجی‌رحیمیان بیان کرد: ما چند منطقه در شهراصفهان داریم مانند منطقه شرق و غرب که برای پوش دهی و خدمات رسانی بیستر به همشهریان آن مناطق نیز پیگیر هستیم تا از طریق دفاتر پیشخوان استفاده کرده و بتوانیم شهر اصفهان را با ۱۰ ایستگاه در یک ماه اینده تجهیز کنیم.

استان اصفهان اصفهان پوشش جامعه خدمات رسانی صدور تجهیز ایستگاه هوشمند نجف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر